Roman Soukup: Začínáme fotografovat digitálně

Roman Soukup: Začínáme fotografovat digitálněUvažujete-li o přechodu z analogového na digitální foto přístroj, mohla by se vám hodit recenzovaná publikace. I když po pravdě řečeno je víceméně stejná (v něčem horší, v něčem lepší) jako kvanta obdobných knih na toto téma – popisuje výhody digitálu, snaží se poradit s jeho výběrem (subjektivní autorovy rady mi připadají trochu mimo – směřují spíše k drahým zrcadlovkám, které pro začátečníky nejsou to pravé), vysvětluje jeho technické parametry, seznamuje s příslušenstvím, radí s expozicí, kompozicí a v závěru uvádí několik praktických příkladů. Tedy víceméně standardní obsah – nezklame, ale ani nepřekvapí.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Hodnota knihy by se dala zvýšit přidáním několika odkazů na web (například na stránky zabývající se kvalitními recenzemi digitálních fotoaparátů), případně na fotograficky zaměřené weby. Také je trochu zarážející, že v publikaci není popsáno, jak si z digitálních snímků vytvoří uživatel papírové fotografie. Na druhou stranu se mi velmi líbily praktické ukázky, ale i ty by se daly vylepšit o více konkrétních snímků.

Jak už jsem naznačil výše, jedná se o průměrnou knihu pro začátečníky, kteří přemýšlí o koupi digitálního fotoaparátu.

Hodnocení: 6/10

Roman Soukup: Začínáme fotografovat digitálně; Grada 2004, 115 stran, 129Kč, ISBN: 80–247–0997-X

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce