Julie Adair King: Fotografujte profesionálně!

Julie Adair King: Fotografujte profesionálně!

O recenzovaném titulu by se dalo říct, že to je všeobsažný průvodce pro digitální fotografy. Neboť obsahuje nejen informace o digitálních přístrojích a jejich dalších doplňcích (což oceníte zejména při jejich nákupu), ale také rady a návody, kterak tuto techniku používat v praxi (focení portrétů, reklamní fotografie statických předmětů, focení detailů, panoramata, úpravy fotografií a jejich tisk).
Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Při popisu vybavení autor uvádí různé možnosti a to včetně jejich cen. Mnohdy nechybí ani konstrukce a doplňky, které si doma můžete poskládat na koleně za pár kaček. Výklad provází velké množství drobných triků, upozornění, varování a doplňujících informací, které plně vyčerpávají probíranou látku.

Líbilo se mi také jak postupně vylepšuje postupy focení: na začátku je nejjednodušší postup, který by použil každý amatér (jen se cvakne spouští) a postupně jej vylepšuje přidáváním světel a odrazných ploch – vše je doplněno fotografiemi výsledků těchto pokusů.

Publikace zaměřené na fotografii by měly být tištěny barevně a nejlépe na křídový papír, což ale zvyšuje cenu takovéto publikace. Proto nakladatelství použilo kompromis v podobně barevné přílohy na křídovém papíře (zbytek knihy je tištěn černobíle na normálním papíře). Naštěstí jsou tyto barevné obrázky kvalitně okomentovány nejen v textu, ale i přímo v příloze a navíc některé obrázky jsou i součástí výkladu.

Široký záběr, mnoho technik, kvalitní výklad, barevná příloha… co více si přát od knihy zaměřené na digitální fotografii? Jednoznačně doporučuji.

Hodnocení: 10/10, produkt měsíce

Julie Adair King: Fotografujte profesionálně! Grada 2004, 208 stran, 249 Kč, ISBN: 80–247–0998–8

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce