Wendy Northcuttová: Darwinovy ceny – evoluce v praxi

Wendy Northcuttová: Darwinovy ceny – evoluce v praxi

Jeden z úplně prvních řetězových emailů na internetu popisoval příběhy nositelů Darwinových cen. Tyto ceny jsou každoročně udělovány jedincům, kteří vylepší genotyp lidstva tím, že z něj eliminují sami sebe (připraví se o život nebo o možnost reprodukce) a to obdivuhodně hloupým či mimořádně pošetilým způsobem.
Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Proto se připravte na téměř stovku mimořádně morbidních krátkých příběhů s převážně smutným koncem (například „o kuřeti, které spadlo do studny a při jeho záchraně zemřelo šest lidí – kuře přežilo“). Mnoho z nich se skutečně stalo a bylo nezávisle ověřeno, některé jsou holé fámy (tzv. „městské legendy“), ovšem o to více jsou zábavné (zaručeně nejznámější je „JATO – o tom co se stane, když k autu přimontujete tryskový posilovač vzlétnutí – JATO – pro nákladní letadla“). Některé přesto dopadly šťastně – jedinec přežil – a tak si místo darwinovy ceny vysloužil jen čestnou zmínku.

Škoda jen, že originál je z roku 2000, takže v knize nenajdete nejnovější nositele darwinových cen, ty si ale můžete přečíst v originále na internetu (http://www.dar­winawards.com/).

Hodnocení: 10/10

Wendy Northcuttová: Darwinovy ceny – evoluce v praxi; Motto 2004, 285 stran, 209 Kč, ISBN: 80–7246–258-X

Související články

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce