Katrin Eismannová: Photoshop - retušování a korekce digitální fotografie

Katrin Eismannová: Photoshop - retušování a korekce digitální fotografie

Nemusíte být špičkový fotograf, abyste produkovali profesionální fotky. Mnohdy postačí, když budete umět perfektně pracovat s Photoshopem, či jiným grafickým nástrojem, ve kterém lze fotky značně vylepšit. Sice je pravda, že je většinou mnohem jednodušší naučit se pořádně fotit a vytvořit rovnou kvalitní snímek, ale mnohdy nemáte jinou možnost. Například když potřebujete obnovit starou fotku nebo opravit snímek, který jste pořídili v dalekých zemích na dovolené (kam už se vícekrát nevrátíte). Potřebujete-li poradit, pak sáhněte po recenzované publikaci – je to jedna z nejrozsáhlejších a nejkompletnějších knih věnující se retušování a korekci digitálních fotografií vydaných u nás.
Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Naučí vás mnoho způsobů retuše, upravovat barvy, tonalitu, kontrast, expozici, restaurovat poškozené snímky a dále je zdokonalovat pro profesionální použití například v reklamě a módě. Kniha není určena pro začátečníky, protože předpokládá základní znalosti práce s Photoshopem – díky tomu se nezdržuje výukou Photoshopu, ale plně se věnuje úpravám fotografií.

Každý postup začíná dvojicí fotek zachycující stav „před“ a „po“ popisovaných úpravách a krátkým úvodem, kde se dozvíte, co je hlavním problémem výchozího stavu a nástin řešení. Poté následuje postup krok za krokem a téměř každý krok je doprovázen obrázkem, takže se nemůžete ve výkladu ztratit. Občas je text doplněn o zajímavé tipy a doporučení. Vše je prováděno „čistě“ – tedy za pomoci nových vrstev, vrstev úprav, masek, nedochází tedy k žádným nevratným změnám originálu.

Zajímá-li vás uvedená problematika, pak si publikaci určitě pořiďte, neboť je velmi přínosná a kompletně popisuje danou oblast. Navíc se naučíte pár dalších fíglů ve Photoshopu.

Hodnocení: 10/10

Katrin Eismannová: Photoshop – retušování a korekce digitální fotografie; Zoner Press 2004; 368 stran, 420 Kč, ISNB: 80–86815–07–2

Komentáře

1
veronika
27 říjen 2005, 16:54

dobry den mam fotografii meho přítele a chtela bych ji pomocí retuše nebo počítače upravit….a zvetšít,,darek na vanoce,šlo by to ??poradite mi??předem dekuji

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce