Tomáš Říhošek: Webová grafika 2 - text, typografie, textové efekty

Druhá drobná knížka (má přibližně 70 stran) nakladatelství Computer Press z edice „Webová grafika“ je zaměřena na texty, typografii a textové efekty (jak jinak, než pomocí grafického programu Adobe Photoshop).

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Úvod tvoří velmi zajímavá kapitola zabývající se designem a vysvětlením způsobu, jakým návštěvník čte, nebo spíše „skenuje“, obsah stránky. Následuje rozbor fontů z typografického hlediska a zbytek titulu je věnován práci s textem v Adobe Photohopu – podrobný popis nástroje Type Tool a zajímavé efekty s písmem.

Text je napsán velmi čtivě, lehce a místy je okořeněn vskutku humornými poznámkami, takže si čtenář rád přečte i nudnější teoretické části. Kromě vtípků je výklad obohacen i o přínosné tipy, které převážně upozorňují na klávesové zkratky ve Photoshopu. Také obrázky stojí za pozornost – jsou (alespoň pro mě) velmi inspirující a hlavně pomáhají autorovi vysvětlit některé vizuální efekty lépe, než by to dokázaly desítky napsaných slov.

Myslím, že přečtením této knížečky se nejen pobavíte, ale obohatíte se i o pár nových zajímavých informací. A pokud si hodláte hrát s textem v Adobe Photoshopu, není co řešit – určitě bude pro vás její koupě přínosem.

Hodnocení: 9/10

Computer Press, 2002, 72 stran, 99 Kč, 149 Sk, ISBN: 80–7226–765–5

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce