Bulánci – krvavé mazlení s polštářky před usnutím

image

Tak by se dala charakterizovat hra, kterou vypustila do světa česká firma SleepTeam Labs. Hra se jmenuje Bulánci a má přiléhavý podtitul „kdo se vleče, neuteče“. Co jsou vlastně ti Bulánci zač? Informace říkají, že to je vyšší forma života, někdy označována také zkratkou E.A.P. – Extrémně Agresivní Polštář. Tak pozor na ně (nekoušou, ale střílí!).

image

Hra je určena pro jednoho až 4 hráče, hraje se po síti (přes TCP/IP nebo IPX protokol) a u jednoho počítače můžou být až 3 hráči. Ovšem před vlastním hraním doporučuji nahlédnout do Bulánčí historie, kde se dozvíte, čím vším museli projít a proč vlastně bojují. Pokud nejste připojeni, nezoufejte, lze hrát i na lokále proti kamarádům či počítači. Po zvolení typu hry, jména a barvy vašeho oblíbeného polštářku a výběru kola se dostanete přímo do bitevní vřavy. A jaký je váš úkol? Klasický – zabít a nebýt zabit. Ovládání je snadné – šipky a střelba. Na hrací ploše (jedna obrazovka) se občas objeví nějaká speciální zbraň, či štít či jiná věcička, kterou rozhodně seberte.

image

Vždycky jsem si myslel, že polštáře jsou vycpané husím peřím, případně nějakou umělotinou. Ale v tomto případě je tomu jinak, jsou to skutečné bytosti a pokud některý zastřelíte, vyteče z něj krev.

Autorům se podařilo vytvořit dobrý mix grafiky, humoru, hudby, akčnosti a krve. Nádherně roztomilé grafické detaily a poklidná hudba (například při pozastavení hry se ozve klidná melodie známá z hracích skříněk s tančící baletkou) ostře kontrastují s probíhající krvavou válkou.

image

Za zmínku stojí také webové stránky hry, odkud se dají stáhnout mnohá vylepšení a rozšíření (hudba, další úrovně, kapitoly z historie s video ukázkami, zbraně a další).Závěr? Je to naprosto ulítlá, triviální, roztomilá, krvavá a návyková hra s dobrou hudbou, propracovanou grafikou a

image

morbidními detaily (i do králička, či hnízda s ptáčátky se dá střílet a také z nich teče krev), kterou nelze než doporučit. Recenze je dopsána a já jdu ještě zastřelit pár nepřátelských polštářů, které jsem zahlédl v ložnici (objevil jsem totiž nové úrovně v reálném světě. Jsem zvědav, zda z nich také poteče krev).

Hodnoceni: 10/10

Bulánci, SleepTeam Labs, http://www.bu­lanci.cz

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

5 Komentářů

 1. pavla
  13. 5. 2005

  cauky tak to je ono

  Odpovědět
 2. Kristýna
  22. 1. 2006

  To je hustota !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpovědět
 3. Veronika Švidrnochová
  10. 4. 2006

  to je hustý ?!?!?!?!

  Odpovědět
 4. týna
  26. 9. 2010

  to najde hrát

  Odpovědět
 5. štěpán husa
  30. 1. 2013

  mohli by ste dát možnost hrát bulánky bez stahován
  a podobnychvěcí?

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky