Illustrator tipy&triky: Skrytí vrstvy

Vždycky jsem vrstvy vypínal (schovával) pomocí „očička“ v paletě vrstev. Až teď jsem objevil, že na skrytí vybraného objektu (nebo i více vybraných objektů/vrstev) existuje klávesová zkratka – CTRL+3 – jednoduché, geniální.

Další drobností je poté zobrazení všech objektů (které jsem dříve z jakéhokoliv důvodu schoval) – provede se pomocí Object / Show All (Objekt / Zobrazit vše), případně klávesovou zkratkou CTRL+ALT+3.

Zejména to zobrazení všech skrytých objektů je důležíté provést před tím, než uložíte ilustraci určenou pro fotobanky do formátu EPS (už se mi několikrát stalo, že jsem zapoměl smazat nějaký svůj skrytý pracovní objekt a fotobanka mi pak takovou ilustraci samozřejmě vrátila abych ji opravil).

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

1 Komentář

  1. Sako Verife
    20. 9. 2010

    dalsi velice uzitecna zkratka je ctrl+2, neboli zmrazeni objektu.„rozmra­zeni“ vsech objektu ctrl+alt+2.
    Vyuzivam jak „zmrazeni“, tak skryti objektu velice casto, priblizne 50× denne. Pokud se me prekryvaji jednotlive objekty, tak se obcas stane, ze zrovna kresleny objekt nejde spojit prave kvuli objektu, ktery mu tam prekazi. Tady nachazi vyuziti ctrl+2, nebo +3.

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky