Druhý měsíc na vlastní noze

Druhý měsíc, co pracuji sám na sebe a za sebeOpožděně (jako vždy) podávám hlášení z práce na vlastní noze. Je to dobré, noha zatím drží, nebolí a je v pohodě 🙂 Za listopad jsem toho stihl trochu více než za říjen – spoustu věcí už mám zařízených a zažitých, takže zbylo trochu více času na práci (a doufám, že v tomto trendu budu i nadále pokračovat).

Co jsem za listopad stihl?

Co jsem nezvládl

  • Zajít na squash

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

10 Komentářů

  1. Jiří Šoman
    13. 12. 2011

    Gratuluji a znovu tě vítám mezi volnonožkama. Jsi docela pracant – 112 ilustrací a 10 článků je úctihodný výkon :-). Tak ať se ti takto daří i v dalších měsících.

    Odpovědět
  2. Jiri Benes
    13. 12. 2011

    dik za tip na noveho Kulhanka 🙂

    Odpovědět
  3. Petr Václavek
    13. 12. 2011

    Jiří, pokud se líbí Kulhánek, tak nedávno vyšel i nový Žamboch, dnes má autogramiádu – Visio in Extremis

    No a pak jsou i další – Kopřiva, Kotleta

    Odpovědět
  4. Jiří Šoman
    13. 12. 2011

    Což o to, jsou to parádní knihy, ale ten čas je číst…

    Odpovědět
  5. Petr Václavek
    13. 12. 2011

    Hmm, náš dějepisář na gymplu vždycky říkal:

    „Večery jsou dlouhé a noci prakticky nevyužité“

    Odpovědět
  6. Jarda
    14. 12. 2011

    Mohu potvrdit, že obě Babautovi knihy byly pro mě osobně přínosné. Vyhovuje mi také jednoduchost, se kterou potřebné návyky čtenáři podává. Na konci je to však vždy pouze o člověku samotném, jestli to co je mu doporučováno se stane jeho návykem.

    Odpovědět
  7. Tomáš Hájek
    15. 12. 2011

    Dobrý den,
    než jste odešel na volnou nohu psal jste, že jedním z důvodů vašeho rozhodnutí bylo přečtení knihy Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho. Zajímalo by mě, jestli Vás tahle knížka přivedla i k dalším jeho knížkám, případně co si o celém jeho modelu myslíte a jestli třeba podle jeho modelu nějak dále postupujete. Mám pocit, že ano. Vaše práce ve fotobankách se mi zdá být nebo to tak aspoň cítím jako více méně pasivní příjem a rovněž stránka o fotobankách by mohla být něčím podobným.
    Jinak držím palce. Volná noha je výtečná věc, když to člověk uřídí.

    Odpovědět
  8. Petr Václavek
    16. 12. 2011

    Tomáši, Bohatý-chudý táta byla zatím pro mě jediná kniha od Kiyosakiho, kterou jsem přečetl. Pokud mo doporučíte nějakou další, budu jedině rád.

    Z jeho myšlenek mi v hlavě utkvěly dvě:

    1. Když se budeš dobře učit dostaneš dobrou práci – je to fakt, který jsem i doma často slýchával, ale většina lidí beztak nechce dobrou práci, ale práci co je baví a finanční nezávislost, což dobrá práce málokdy splní.
    2. Za peníze nakupte aktiva – pro mě jsou aktiva mé ilustrace ve fotobankách – jakmile je jednou nahraji na fotobanku, aktivně pro mě vydělávají peníze, bez toho abych musel hnout prstem (no tak úplně bez práce to není – člověk musí pořád své portfolio budovat, aby jej nepřeválcovala konkurence, ale když se teď na všechno vykašlu a nehnu ani prstem, tak mě to ještě pár měsíců nebo spíše let uživí.

    Odpovědět
  9. Tomáš Hájek
    18. 12. 2011

    Já si tuhle knížku na základě vašeho rozhodnutí přečetl a pak ještě asi tři další. Docela ujde Cashflow kvadrant, jeho rozdělení na 4 různé typy lidí, pokud jde o peníe docela sedí. Teď čtu Bohatý táta radí, jak investovat a začínám se nudit. Nicméně ne proto, že by to nebylo zajímavé, ale myslím, že je třeba udělat nějaké kroky z prvních knih, aby člověk mohl pokračovat ve čtení těch dalších. Docela příjemná ja taky Nejbohatší muž v Babyloně, to ale není od Kiyosakiho.

    A pokud jde o pasivní příjem, cítím to stejně jako vy. Tak už řadu let plním fotobanky, aby mi fotky vydělávaly, i když s nimi už aktivně nepracuji. To je důvod, proč jsem se ptal na tu práci v Illustrátoru, protože bych portfolio rád rozšířil o další kousky.

    A jinak měly Kiyosakiho knížky minimálně ten dopad, že člověk začal přemýšlet trochu jinak. To je myslím, pozitivní. Pořád dál a dál uvažuji o dalšíc zdrojích pasivního příjmu.

    Odpovědět
  10. Petr Václavek
    18. 12. 2011

    Tomáši, díky za tipy, určitě se na některou z uvedených knih podívám.

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky