Mikrofotobanky 2011 - průzkum mezi fotografy a grafiky

Dotazník na microstock fotobankyA je to tady – nastal čas na druhý ročník mikrofotobankového průzkumu, který je určen pro všechny, kteří prodávají fotografie, ilustrace nebo videa v zahraničních microstock fotobankách. Ten první se celkem vyvedl, tak uvidíme, jak dopadne ten druhý – zda a jak se na výdělcích fotografů a grafiků odrazí krize, zda bude letos více či méně respondentů atd. Budu rád, když se zúčastníte a pravdivě odpovíte několik otázek, nezabere vám to více než 5 minut.

Veškeré informace včetně odkazu na dotazník naleznete na webu fotobanky.cz, konkrétně v tomto článku: Mikrofotobankový průzkum 2011.

Nedočkavci můžou překliknout přímo na dotazník.

Předem děkuji za vaši účast.

Komentáře

1
4 leden 2012, 21:09

Hotovo. Jsem zvěděvý na výsledky. A díky, že jsem si prošel kvůli průzkumu své loňské výdělky. Zjistil jsem, že Shutterstock už mi vydělává víc než Dreamstime.

 
2
11 leden 2012, 13:06

Dobrý den,
měl bych na Vás dotaz ohledně fotografií, které můžu přidávat do mikrofotbank. Fotím zmenšené modely kovových modelů automobilů, kdybych je chtěl přidávat do mikrofotobanky, musím odstranit logo výrobce modelu? Předem děkuji za odpověď.
Bližkovaček

 
3
Lenka
11 leden 2012, 14:39

Tak jsem před pár dny také odeslala anketu, ale teď mi to docela mrzí. Na Shutterstock posílám pravidelně vektory teprve od října a za prvních 10 dní ledna mi prodeje převýšily prodeje prosincové (a to jsem tam měla 80% vánočních vektorů). Takže se omlouvám, můj příspěvek v anketě bude zkreslený. A dost jsem se divila, že i na menších fotobankách mi v lednu narostly prodeje (tam jsem už více než rok). A já měla za to, že leden je měsíc, kdy se nic nekupuje :-)
Včera jsem poslala dalších 30 vektorů, tak jsem zvědavá, co tohle s výdělky udělá.

 
4
12 leden 2012, 00:37

[2] Určitě, s logem vám to do fotobanky rozhodně nevezmou.

 
5
Mariana
31 leden 2012, 14:37

Dobrý deň, motivovali ste ma k jednej otázke. Maľujem digitálne vo Photoshope, nepoužívam žiadne šablóny, nič také. Všetko je môj výtvor, len freehand. Maľované obrazy. Myslíte, že aj takéto veci sa dajú nahrávať do fotobánk? Ďakujem.

 
6
31 leden 2012, 21:23

Mariano, i bitmapové ilustrace se dají dobře prodávat ve fotobankách. Já sám občas vytvořím v illustratoru něco, co pak nedokážu uložit jako plnohodnotný vektor (výsledný soubor je moc velký) a tak z toho jen exportuji velký JPG náhled a prodávám jej jako bitmapovou ilustraci. V prodejích není žádný velký rozdíl. Jen je důležité dělat ty ilustrace dostatečně velké, aby byly použitelné i pro tisk (minimum jsou 4 MPx – tedy asi 2000×2000 pixelů).

 
7
Jirka
5 únor 2012, 14:27

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, která fotobanka je nejlepší pro začínajícího vektorového grafika. Umím dobře anglicky, zahraniční fotobanky nebudou problém, spíš mi jde o to nabírat pořádnou porci zkušeností než vydělávat peníze. Děkuji

 
8
5 únor 2012, 19:18

Zdravím,
mrkněte se na tento můj článek: Nejlepší fotobanky pro prodej fotek a grafiky

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce