Druhý měsíc na vlastní noze

Druhý měsíc, co pracuji sám na sebe a za sebeOpožděně (jako vždy) podávám hlášení z práce na vlastní noze. Je to dobré, noha zatím drží, nebolí a je v pohodě :) Za listopad jsem toho stihl trochu více než za říjen – spoustu věcí už mám zařízených a zažitých, takže zbylo trochu více času na práci (a doufám, že v tomto trendu budu i nadále pokračovat).

Co jsem za listopad stihl?

Co jsem nezvládl

  • Zajít na squash

Komentáře

1
13 prosinec 2011, 16:47

Gratuluji a znovu tě vítám mezi volnonožkama. Jsi docela pracant – 112 ilustrací a 10 článků je úctihodný výkon :-). Tak ať se ti takto daří i v dalších měsících.

 
2
13 prosinec 2011, 16:50

dik za tip na noveho Kulhanka :-)

 
3
13 prosinec 2011, 17:02

Jiří, pokud se líbí Kulhánek, tak nedávno vyšel i nový Žamboch, dnes má autogramiádu – Visio in Extremis

No a pak jsou i další – Kopřiva, Kotleta

 
4
13 prosinec 2011, 17:14

Což o to, jsou to parádní knihy, ale ten čas je číst…

 
5
13 prosinec 2011, 18:09

Hmm, náš dějepisář na gymplu vždycky říkal:

„Večery jsou dlouhé a noci prakticky nevyužité“

 
6
Jarda
14 prosinec 2011, 09:30

Mohu potvrdit, že obě Babautovi knihy byly pro mě osobně přínosné. Vyhovuje mi také jednoduchost, se kterou potřebné návyky čtenáři podává. Na konci je to však vždy pouze o člověku samotném, jestli to co je mu doporučováno se stane jeho návykem.

 
7
15 prosinec 2011, 21:41

Dobrý den,
než jste odešel na volnou nohu psal jste, že jedním z důvodů vašeho rozhodnutí bylo přečtení knihy Bohatý táta, chudý táta od R. Kiyosakiho. Zajímalo by mě, jestli Vás tahle knížka přivedla i k dalším jeho knížkám, případně co si o celém jeho modelu myslíte a jestli třeba podle jeho modelu nějak dále postupujete. Mám pocit, že ano. Vaše práce ve fotobankách se mi zdá být nebo to tak aspoň cítím jako více méně pasivní příjem a rovněž stránka o fotobankách by mohla být něčím podobným.
Jinak držím palce. Volná noha je výtečná věc, když to člověk uřídí.

 
8
16 prosinec 2011, 21:21

Tomáši, Bohatý-chudý táta byla zatím pro mě jediná kniha od Kiyosakiho, kterou jsem přečetl. Pokud mo doporučíte nějakou další, budu jedině rád.

Z jeho myšlenek mi v hlavě utkvěly dvě:

  1. Když se budeš dobře učit dostaneš dobrou práci – je to fakt, který jsem i doma často slýchával, ale většina lidí beztak nechce dobrou práci, ale práci co je baví a finanční nezávislost, což dobrá práce málokdy splní.
  2. Za peníze nakupte aktiva – pro mě jsou aktiva mé ilustrace ve fotobankách – jakmile je jednou nahraji na fotobanku, aktivně pro mě vydělávají peníze, bez toho abych musel hnout prstem (no tak úplně bez práce to není – člověk musí pořád své portfolio budovat, aby jej nepřeválcovala konkurence, ale když se teď na všechno vykašlu a nehnu ani prstem, tak mě to ještě pár měsíců nebo spíše let uživí.
 
9
18 prosinec 2011, 14:18

Já si tuhle knížku na základě vašeho rozhodnutí přečetl a pak ještě asi tři další. Docela ujde Cashflow kvadrant, jeho rozdělení na 4 různé typy lidí, pokud jde o peníe docela sedí. Teď čtu Bohatý táta radí, jak investovat a začínám se nudit. Nicméně ne proto, že by to nebylo zajímavé, ale myslím, že je třeba udělat nějaké kroky z prvních knih, aby člověk mohl pokračovat ve čtení těch dalších. Docela příjemná ja taky Nejbohatší muž v Babyloně, to ale není od Kiyosakiho.

A pokud jde o pasivní příjem, cítím to stejně jako vy. Tak už řadu let plním fotobanky, aby mi fotky vydělávaly, i když s nimi už aktivně nepracuji. To je důvod, proč jsem se ptal na tu práci v Illustrátoru, protože bych portfolio rád rozšířil o další kousky.

A jinak měly Kiyosakiho knížky minimálně ten dopad, že člověk začal přemýšlet trochu jinak. To je myslím, pozitivní. Pořád dál a dál uvažuji o dalšíc zdrojích pasivního příjmu.

 
10
18 prosinec 2011, 21:51

Tomáši, díky za tipy, určitě se na některou z uvedených knih podívám.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce