Nový portál o fotobankách - fotobanky.cz

Fotobanky.cz - nový portál o mikrofotobankáchPoslední dobou se na mém blogu objevuje čím dál více článků o fotobankách a tak jsem se jednoho dne rozhodl, že toto téma oddělím a přesunu na vlastní web – dlouho jsem hledal vhodnou doménu, až nakonec jsem skončil u jednoduchého a snadno zapamatovatelného názvu fotobanky.cz.

Web o prodeji a nákupu ilustrací, fotek a videí v microstock fotobankách Články o fotobankách jsem zaktualizoval na novém webu fotobanky.cz. Veškeré dotazy na toto téma prosím směřujte na diskuzní fórum forum.fotobanky.cz, kde získáte mnohem obsáhlejší a rychlejší odpověď.

V době vydání tohoto článku, je asi jedna třetina fotobankového obsahu tohoto webu přesunuta na nový portál. Ostatní články na transfer teprve čekají a bude to nějakou dobu trvat. Důvod je prostý – snažím se zároveň o zaktualizování obsahu, což ve skutečnosti znamená, že články musím napsat v podstatě znovu od začátku a všechny informace opětovně zjišťovat a kontrolovat.

Fotobanky.cz - domovská stránka fotobankového magazínu

Staré články ale na tomto webu ponechám, nebudu je mazat, neboť stále obsahují cenné informace, zejména pak v komentářích návštěvníků – byla by škoda je smazat. Nicméně každý článek bude obsahovat upozornění a odkaz na novou verzi na serveru fotobanky.cz.

Pokud sledujete můj blog přes RSS, případně mě následujete na twitteru a zajímají vás fotobanky, přidejte si také nové zdroje z webu fotobanky.cz:

Toto veřejné spuštění portálu o fotobankách bych rád uvedl článkem o mé cestě k fotobankám, aneb jak to všechno začalo.

Komentáře

1
20 září 2011, 22:21

Tak uz chápu že nemáš čas, když rozjiždíš stále další a další weby :-)

 
2
Hana Šárová
5 říjen 2011, 12:13

Krásný den, díky, díky, že dostáváme tuto možnost! :)
Ač se tady moc nevyjadřuju, jsem tu často.
Přeji hodně volného času : ), Hana Š.

 
3
Ina Culkova
4 březen 2015, 09:43

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit,jak zjistit kde prodávají foto-banky moje snímky. Mám velmi silný a nepříjemný pocit,že prodávají daleko více, než přiznají autorovi.Vím, že u zahraničních to bude asi nemožné, jedná se mi o české foto-banky.Při portfóliu 5000 snímků,mi chodí honorář kolem 200 Kč. za měsíc,což je směšné.Děkuji všem za odpověď

 
4
4 březen 2015, 09:49

Ino, můžu se ti na to podívat, ale potřebuji vědět, na jaké fotobance prodáváš a potřebuji odkaz na tvé portfolio. Jinak je běžné, že fotobanky prodávají snímky přes další zpřátelené fotobanky.

Jinak pokud prodáváš s takovým portfoliem jen na české fotobance, tak dle mého mrháš svou prací a uvedený výdělek je i reálný. V dnešní době nakupují všichni v zahraničí, kde je to levnější a je tam mnohem větší nabídka. Doporučuji ti přesunout portfolio na osvědčené fotobanky – http://fotoban­ky.cz/…obank-prodej

 
5
Ina Culkova
4 březen 2015, 11:12
 
6
8 březen 2015, 21:41

Tak z profimedie se snímky přeprodávají na fotobankách 123RF a Veer. Ale nejspíše také záleží na tom, zda máte tyto partnerské prodeje povolené v nastavení (nevím, jak to je na Profimedii).

Pokud se rozhodnete jít na zahraniční fotobanky (jak jsem se zmiňoval v předchozím komentáři), tak odhadovaný příjem z 5000 fotek je tak 14 500 Kč měsíčně podle dat z loňského fotobankového průzkumu (bral jsem mediánovou hodnotu).

 
7
Ina Culková
11 březen 2015, 18:17

Moc děkuji za odpověď,budu s tím muset něco udělat.Přeji hezký den.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce