Scott Isaacs: Dynamické HTML

V dávných dobách, kdy web byl doménou vědců, bohatě postačovaly stránky statické. V současnosti, kdy web je využíván převážně pro komerční účely, se od stránek požaduje dynamičnost. Jedním ze způsobů, jak rozhýbat stránky na straně klienta, je použití Dynamického HTML, které poskytuje API, umožňující celkovou kontrolu nad dokumentem HTML

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Kniha předpokládá, že čtenář ovládá HTML a některý ze skriptovacích jazyků – JavaSript, JScript, případně VBScript. Autor ve všech příkladech používá JScript.

Na začátku publikace se seznámíte s novými vlastnostmi HTML, CSS a tvorbou skriptů, následuje zpracování událostí a práce s jednotlivými prvky dokumentu. Druhá polovina publikace je věnována využití dynamických stylů, polohování a obsahu.

Velmi dobře jsou popsány rozdíly a to ať už mezi VBScriptem a JavaScriptem tak i mezi různými prohlížeči (Netscape, Microsoft Internet Explorer) a dokonce i mezi jednotlivými (a ne zrovna nejmladšími) verzemi jako například 3.0 či 2.0. Navíc je zde poměrně obsáhle popsáno, jak tvořit kvalitní stránky, které budou funkční i v těchto historických vykopávkách.

CD dodávané společně s knihou obsahuje kromě anglického originálu této knihy instalace MS IE 5.0 CZ a MS IE Administration Kit 5, balík MS Internet Client Software Development Kit. Nechybí ani ukázkové příklady v knize obsažené, k nimž existuje příjemné prostředí napsané pomocí Dynamického HTML (jak jinak).

Jediná drobnost, co by se této publikaci (abych pravdu řekl, tak se tento nedostatek týká téměř každé odborné knihy) dala vytknout, je rejstřík, který by mohl být podstatně obsáhlejší.

Kniha je velmi dobře napsána, je přehledná, uvedené ukázky jsou velmi dobře vybrány a tak ji můžu vřele doporučit každému, kdo chce proniknout do tajů dynamického HTML.

Hodnoceni: 10/10

Computer Press, 2000, 436 stran, 399 Kč, ISBN: 80–7226–268–8

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce