Illustrator tipy&triky: Skrytí vrstvy

Vždycky jsem vrstvy vypínal (schovával) pomocí „očička“ v paletě vrstev. Až teď jsem objevil, že na skrytí vybraného objektu (nebo i více vybraných objektů/vrstev) existuje klávesová zkratka – CTRL+3 – jednoduché, geniální.

ilustrator.cz web o Adobe Illustratoru a vektorové grafice Na adrese ilustrator.cz jsem spustil nový web o Adobe Illustrátoru a tvorbě vektorové grafiky (včetně diskuzního fóra), který pravidelně zásobuji novými tutoriály, tipy, triky a odkazy na zajímavé zdroje, které by se vám při práci mohly hodit.
Web o prodeji a nákupu ilustrací, fotek a videí v microstock fotobankách Články o fotobankách jsem zaktualizoval na novém webu fotobanky.cz. Veškeré dotazy na toto téma prosím směřujte na diskuzní fórum forum.fotobanky.cz, kde získáte mnohem obsáhlejší a rychlejší odpověď.

Další drobností je poté zobrazení všech objektů (které jsem dříve z jakéhokoliv důvodu schoval) – provede se pomocí Object / Show All (Objekt / Zobrazit vše), případně klávesovou zkratkou CTRL+ALT+3.

Zejména to zobrazení všech skrytých objektů je důležíté provést před tím, než uložíte ilustraci určenou pro fotobanky do formátu EPS (už se mi několikrát stalo, že jsem zapoměl smazat nějaký svůj skrytý pracovní objekt a fotobanka mi pak takovou ilustraci samozřejmě vrátila abych ji opravil).

Komentáře

1
Sako Verife
20 září 2010, 20:03

dalsi velice uzitecna zkratka je ctrl+2, neboli zmrazeni objektu.„rozmra­zeni“ vsech objektu ctrl+alt+2.
Vyuzivam jak „zmrazeni“, tak skryti objektu velice casto, priblizne 50× denne. Pokud se me prekryvaji jednotlive objekty, tak se obcas stane, ze zrovna kresleny objekt nejde spojit prave kvuli objektu, ktery mu tam prekazi. Tady nachazi vyuziti ctrl+2, nebo +3.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce