Tim Grey: Adobe Photoshop CS2 v praxi

Tim Grey: Adobe Photoshop CS2 v praxiAdobe Photoshop prapůvodně vznikl aby sloužil k vytváření a editování bitmapových obrázků, vytváření návrhů a v poslední době se ponejvíce používá pro upravování digitálních fotografií a začínají jej (případně jeho odlehčenou verzi nazvanou Photoshop Elements) čím dál více používat běžní uživatelé. A právě na tyto lidi, kteří objevují možnosti digitální fotografie a jejich digitálních úprav, je kniha zacílena.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Adobe Photoshop prapůvodně vznikl aby sloužil k vytváření a editování bitmapových obrázků, vytváření návrhů a v poslední době se ponejvíce používá pro upravování digitálních fotografií a začínají jej (případně jeho odlehčenou verzi nazvanou Photoshop Elements) čím dál více používat běžní uživatelé. A právě na tyto lidi, kteří objevují možnosti digitální fotografie a jejich digitálních úprav, je kniha zacílena.

Předvede jim ukázkový příklad zpracování fotografií od začátku do konce – vytřídění nejlepších snímků, převod z RAWu, základní úpravy a optimalizace barev, sytosti, kontrastu. Naučí je ale také pokročilejší postupy – tonální úpravy, malování barvami a sytostí, komplikované výběry, retušování a samozřejmě také automatizaci pro ulehčení hromadné práce.

Kniha je celobarevná, tištěná na křídovém papíře. Škoda jen, že tiše předpokládá českou verzi programu běžící na platformě Windows, uživatelé jiné konfigurace můžou mít drobné problémy. Myslím, že své téma popsala dobře a pro svou cílovou skupinu bude vhodným a přehledným průvodcem.

Hodnocení: 8/10

Tim Grey: Adobe Photoshop CS2 v praxi; Grada 2006, 280 stran, 499 Kč, ISBN: 80–247–1693–3

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce