Molly E. Holzschlag: HTML a CSS jdi do toho

Molly E. Holzschlag: HTML a CSS jdi do tohoChcete-li po hlavě skočit do tvorby webových stránek pomocí jazyka HTML a kaskádových stylů, pak si opatřete tuto publikaci. Proč? Protože to bude opravdu po hlavě – ač je kniha určena pro začátečníky, nejsou v ní pořádně vysvětleny ty největší základy, které začínající kodéři potřebují vědět. Pořádně se tak na začátku ani nedozví, jak vlastně vypadá HTML tag, z čeho se skládají pravidla CSS, jak se můžou seskupovat, jaké selektory se můžou používat, atd.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Navíc jsem v některých ukázkách našel i poměrně triviální chyby (třeba hned v úvodní šabloně HTML stránky, podle které by měl čtenář své stránky vytvářet, chybí základní element <html>, jinde je zase zcela špatně použit JavaScript). Co mě úplně dorazilo, byla skutečnost, že jsem nenašel zdrojové kódy z knihy ani na webu Grady, ani na webu vydavatelství originálu, ač to v knize slibují (ale bohužel neuvádí konkretní adresu).

Suma sumárum, chcete-li do toho jít po hlavě a pořádně si natlouct, pak vás odrazovat nebudu. V opačném případě, se ale určitě poohlédněte po vhodnější literatuře.

Hodnocení: 4/10

Molly E. Holzschlag: HTML a CSS jdi do toho; Grada 2006, 263 stran, 249 Kč, ISBN:80–247–1454-X

Komentáře

1
15 březen 2007, 15:53

To tě ještě baví číst takovéto knihy? Vybírej už jen ty co pak můžeš ohodnotit 10/10 :D

 
2
Pitrsonek
15 březen 2007, 16:01

Hele to je nějaká habaďůra ne? To snad nestíháš číst ne.

 
3
15 březen 2007, 16:34

Žádná habaďůra to není… čtu to poctivě, recenze vychází v časopisu CLICK! a po jejich vyjití je sem ještě plácnu, jinak by byl ten můj blog trochu polomrtvý :)

Já vím, že toto není čtivo pro odborníky, ale jednou se ta kniha ke mě dostala, tak jsem ji zpracoval. V poslední době, jelikož času je čím dál méně, si knihy vybírám pečlivěji. Takže se máte na co těšit…

Jednu 10/10 právě čtu: CSS – filtry, hacky a pokročilé postupy

Každopádně si myslím, že nejdůležitější jsou recenze pro začátečníky (pokročilý webotvůrce už po prolistování pozná přibližnou kvalitu knihy) a proto si myslím, že tyto knihy mají na blogu svůj význam – vždyť knih pro začátečníky je několikanásobně více než těch silně specializovaných a jak se v tom má neznalý tvůrce vyznat?

 
4
18 březen 2007, 01:59

dekuji za clanek, celmi prinosny

 
5
kamila
5 prosinec 2008, 20:58

Dobrý den,

tuto knihu mám týden a je to úplná katastrofa.

Mám dělat projekt, ale strávila jsem celé dlouhé tři dny pouze tím, že jsem se snažila vytvořit CSS styly. V knize chybí vysvětlení, posloupnost. Jsou zde pouze vyjmenované příklady, vytržené z body html, které nejsou aplikovatelné, nedá se na nich stavět.

Stres.

Asi tak, jako kdybyste chtěli pomocí slovníku „vysvětlovat“ gramatiku a větný syntax.

Autorka se s ničím nepáře, neustále poukazuje na to, jak je vše jednoduché, ale pouze obměňuje příklady, např v CSS jak jsem zjistila z jiné publikace (díky bohu za to!), používá starý styl interního css, a pomocí její/této knihy, nemáte absolutně šanci sestavit krok po kroku svůj web.

Silně tuto knihu nedoporučuji.

Zkuste „CSS chybějící manuál“, autor: David S. McFarland", stojí sice 469,– ale za ty nervy se vyplatí. Je skvělý praktický průvodce.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce