Milan Blšťák: Příběhy (ne)obyčejné makro fotografie Milana Blštáka

Milan Blšťák: Příběhy (ne)obyčejné makro fotografie Milana BlštákaNěkdy dříve se zde objevila recenze na knihu Makro a detail, která popisovala technické aspekty focení makra. Kniha recenzovaná v tomto článku je velmi volným pokračováním, ovšem od úplně jiného autora. Je to v podstatě čistě inspirativní kniha, neboť obsahuje makro snímky z přírody a k nim volné povídání o tom, jak vznikaly.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Bohužel se v ní nedozvíte nic o technice a vybavení, autor vám ani nic moc konkrétního neporadí, pouze vypráví krátké příběhy, které s k jednotlivým fotkám vážou – kdyby tam psal básničky, tak vyznění knihy vyjde téměř nastejno.

Pokud jste fandové do kapiček, sněhových krystalů a detailů květin, pak je kniha pro vás jako stvořená. Pokud se ale chcete naučit lépe fotit makro, tak zde najdete pouze inspiraci CO fotit a nikoliv rady JAK fotit.

Hodnocení: 5/10

Milan Blšťák: Příběhy (ne)obyčejné makro fotografie Milana Blštáka; Zoner Press 2006, 139 stran, 360 Kč, ISBN: 80–86815–36–6

Komentáře

1
4 duben 2007, 19:51

Nevím, ale ona taky o sobě nic takového neříká, že by se tě snažila makro naučit ne? :) Kvůli tomu bych jí jen pětku nedával…

 
2
5 duben 2007, 15:40

[1] To uznávám, ale počet bodů je i za ty fotografie. Nepřišly mi nějak převratné, ostatní knihy na podobné téma obsahují lepší kousky.

 
3
18 duben 2007, 15:50

Mě se ty fotky docela líbí, ale celou knihu bych si kvůli tomu nekupoval.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce