Jiří Lapáček: Počítač pro seniory

Jiří Lapáček: Počítač pro senioryPočítače se již dávno staly běžnou součástí každodenního života. Nejčastěji jej používají mladší generace, pro tu starší jsou většinou stále velkou neznámou, mnohdy i velkým nepřítelem. Ale i přesto se najdou tací důchodci, kteří se o ně zajímají – představují totiž pro ně nový zdroj zábavy, případně nový komunikační kanál.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Co tedy dělat, pokud vaše babička chce, abyste ji naučili pracovat s počítačem? Možnosti jsou následující – naučíte ji to sami, pošlete ji na kurz a nebo ji alespoň k narozeninám koupíte knihu, která by jí pomohla v těch nejtěžších začátcích.

Recenzovaná publikace je k tomu přímo stvořená – je psaná svěžím stylem, srozumitelnou mluvou a neklade na čtenáře velké nároky. Nechce je vyděsit tajemnými termíny a tak se snaží všechny pojmy polopaticky vysvětlit. Seznámí je obecně s počítači, popíše jeho součásti, operační systém Windows, naučí jej psát dokumenty (Word), používat tabulky (Excel), prohlížet stránky na internetu, komunikovat pomocí sítě a nezapomene varovat před spamy a viry.

Pevně věřím, že tato kniha usnadní seniorům práci s počítačem.

Hodnocení: 9/10

Jiří Lapáček: Počítač pro seniory; Computer Press 2005, 206 stran, 199 Kč, ISBN: 80–251–0820–1

Komentáře

1
8 březen 2007, 13:47

Je jej, to bude srandy až budou chat(y) plné důchodců.

 
2
8 březen 2007, 19:13

[1] Nějaké důchodce jsem na chatu už viděl, ale nemyslím si, že jich tam bude po přečtení této knihy tolik :-)

 
3
15 březen 2007, 23:35

Tuto knihu jsem si castecne prostudoval a mohu ji k vyuce senioru vrele doporucit, bohuzel je v ni ale popsano pouze to, co souvisi s M$ produkty, cimz je vlastne kniha donuti sehnat / zakoupit si Windows, Office a pripadne i dalsi souvisejici software. Mimochodem bych rad upozornil, ze seniorem se stane clovek po prekroceni poloviny bezne zivotni doby, rekneme od 50 let vyse, zcela jiste kniha neni pro duchodce, jako takove, lze ji uzivat univerzalne. Neobsahuje prilis technickych pojmu, zato vsak obsahuje velmi snadno pochopitelnou teorii, ktera je urcena lidem, kteri zatim PC ani nevideli =)

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce