AJAX a PHP tvoříme interaktivní webové aplikace profesionálně

AJAX a PHP tvoříme interaktivní webové aplikace profesionálněAJAX to je pojem, který lze v poslední době na webdesignérské scéně slyšet z mnoha stran, ale přitom to není nic nového – vždyť technologie, které AJAX využívá zde jsou již asi 7 let! Nové je jen pojmenování „AJAX“ (poprvé jej použil Jesse James Garrett v roce 2005), které znamená Asynchronous JavaScript and XML. Chtěl-li se člověk dozvědět něco o AJAXu, musel buď využít články na internetu nebo cizojazyčnou literaturu. V říjnu tohoto roku, se ale objevily hned dvě AJAXově zaměřené publikace. Jednu vydal Computer Press, a druhou – o které je tento článek – Zoner Press.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Pokračování naleznete na webu Interval.cz, pro který byla recenze napsána.

Komentáře

1
6 prosinec 2006, 15:01

Škoda, že jen s PHP, tak prehledná kniha by se hodila i pro kombinaci s dalšími jazyky.

 
2
6 prosinec 2006, 15:40

[2] AJAX stojí hlavně na JavaScriptu a asynchroním volaní serveru – to je jeho nejdůležitější část. To co je na straně serveru už není tak důležité – server pouze vrací data v XML formátu, takže je téměř jedno, zda tam je ASP, PHP nebo něco úplně jiného.

 
3
6 prosinec 2006, 16:20

tu knizku mam…nejvetsim prinosem pro mne byl popis jak komunikovat se servrem a jak reagovat na odpovedi. Ostatni – vytvoreni databaze, apod. patri spise do knizky pro zacinajici programatory…ale vzhledem k tomu, ze to je jedna z prvnich knizek o ajaxu, tak hodnotim docela kladne.Uz se tesim na dalsi ;-)

 
4
6 prosinec 2006, 18:03

Jediným způsobem jak se něco dovědět o AJAXU je asi koupit si tuto knihu. Dlouho jsem hladal na internetu, ale žádný pořádný web věnovaný AJAXU asi neexistuje.

 
5
Milan
6 prosinec 2006, 18:57

Článek o AJAXu napsal Jakub Vrána. Používá XML, zajímavější je podle mě JSON, viz přednáška Josefa Šímy.

 
6
6 prosinec 2006, 22:12

Taky jsem se už pustil do zkoumání a testování Ajaxu… mám tu druhou knížku od Computer Pressu… slyšel jsem na ni lepší reference ;-)

 
7
8 prosinec 2006, 11:29

Ajax jsme použili už někdy před rokem na http://www.do­mainrecommender­.com a mám pocit, že i serverside část je dost zajímavá. Pro větší věci než byl recommender bych opravdu nechtěl lepit posílaná XML ručně → chce to mít dobrou podporu knihoven.

in-pocasi: nám stačilo před rokem hodit pár slov do googlu, užitečná byla kupodivu dokumentace od Apple (přestože se Safari nakonec bylo nejvíc problémů…)

 
8
15 prosinec 2006, 16:31

Knížku jsem si zakoupil, a zdá se mi být dobrá a informačně bohatá.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce