Douglas K. Van Duyne: Návrh a tvorba webů - Vytváříme zákaznicky orientovaný web

Douglas K. Van Duyne: Návrh a tvorba webů - Vytváříme zákaznicky orientovaný webKnihy o tvorbě webů lze rozdělit do dvou kategorií – na ty ryze praktické (určené pro kodéry) a na ty, co jsou spíše teoretizující (určené pro manažery). Recenzovaná kniha patří do druhé skupiny, neboť v ní nenajdete skoro žádnou ukázku zdrojového kódu HTML.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Od obdobných publikací se liší způsobem uspořádání obsahu – kniha je rozdělena do sekcí A – L, přičemž každá ze sekcí se věnuje jedné oblasti a problémům s ní spojených (vzory, navigace, domovská stránka, obsah, elektronický obchod, vyhledávání na stránkách, zrychlení stránek, a další).

Každá sekce na začátku obsahuje uvedení do problematiky, popis problému, jeho řešení a návaznost na další témata. Pro lepší orientaci má každá sekce jinak zbarvený okraj stránky – kniha je barevně tištěná na klasickém papíru a obsahuje velké množství ukázek a náčrtků.

Na můj vkus se jedná o příliš ukecanou a příliš teoretickou publikaci, ale manažerům, kteří jsou v oblasti tvorby webu teprve na začátku by mohla být užitečná.

Hodnocení: 7/10

Douglas K. Van Duyne, James A. Landay, Jason I. Hong: Návrh a tvorba webů – Vytváříme zákaznicky orientovaný web; Cpress 2005, 680 stran, ISBN: 80–251–0508–3, 890 Kč

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce