George Schlossnagle: Pokročilé programování v PHP 5

George Schlossnagle: Pokročilé programování v PHP 5Tvůrci dynamických internetových stránek – nebo spíše aplikací – se dělí na dvě základní skupiny: PHPčkaře a ASPčkaře. Patříte-li do té první, pak mám pro vás dobrý tip na knihu, ve které se můžete lecčemu přiučit. Pojednává o značně pokročilému programování v PHP 5 – nezabývá se žádnými začátečnickými postupy, proto je dobrá znalost jazyku PHP minimálním požadavkem kladeným na její čtenáře.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Abyste se dostali trochu do obrazu (jak moc jsou popisované techniky pokročilé), nastíním vám o čem kniha píše: OOP, zpracování chyb, šablony (systém Smarty), skripty z příkazové řádky, cachování, distribuované aplikace, RPC, SOAP, profilování a ladění výkonu, rozšiřování PHP a Zend Enginu.

Jak vidíte, jedná se vskutku o pokročilé metody a technologie, které použijete zejména při vytváření větších aplikací. V publikaci ale také naleznete zajímavé informace, které můžete použít při budování menších dynamických stránek a když nic jiného, rozšíříte si její četbou své PHP obzory.

Knihu bych doporučil zkušeným PHP programátorům, začátečníci by se mohli v tomto hutném čtivu snadno utopit a nebo znechutit.

Hodnocení: 10/10

George Schlossnagle: Pokročilé programování v PHP 5; ZonerPress 2004, 640 stran, 590 Kč, ISBN: 80–86815–14–5

Komentáře

1
7 září 2006, 09:41

Jen doufám že to zase nebude převyprávění PHP manualu ;)

 
2
7 září 2006, 10:13

[1] Tahle kniha rozhodně žádným převyprávěním manuálu není. Už jen kapitola o kešování vyváží její cenu a měl by si ji povinně prostudovat každý, kdo se snaží programovat nějakou web-based aplikaci…

 
3
happz
7 září 2006, 10:17

„Skriptovani z prikazovi radky“? Pismenka jsou to sousedni, povazuji za pouhy preklep :)

 
4
7 září 2006, 10:26

[3] aj majster recenzent se občas utne :) Dík za upozornění, již jsem to opravil.

 
5
7 září 2006, 11:51

A co Rubysti a Pythonisti? O_O

 
6
7 září 2006, 12:31

A co javisti? Myslim ze robustni www aplikace jsou casto delane v Jave.

 
7
brm
8 září 2006, 00:38

Hm, ja uz videl jednoho, co delal „robusni“ www aplikace v bashi (cgi). Totalni idiot. Dodnes uci IT na VS.

Schlosnagla nicmene muzu jenom doporucit, mam ho taky v knihovnicce, a na rozdil od Petra bych ho zacatecnikum doporucil.

Aspon bude drive vic kvalitnich php programatoru… je to bida, co ted chodi na pohovory :)

 
8
15 září 2006, 18:02

Zajímavá kniha. I pro mne jako začátečníka

 
9
Jonovic
3 duben 2007, 20:42

Opravdu kvalitni kniha – pro zacatecniky to ale neni. Doporucil bych jim to jen aby meli prehled o tom, co se v budoucnu budou muset postupne naucit. :)

Jinak gratuluju nakladatelstvi, ze tak skvelou knihu naprosto zprznili – vetsina zdrojaku (a je jich docela dost) je kompletne zarovnana nalevo bez odsazovani!!!

 
10
30 květen 2007, 02:06

mno tak jsem knihu dnes (vlastně včera) koupil… zatím jsem pročetl prvních pár stránek: tvorba dokumentace, struktura kódu a tak – to mi naopak přijde že jsem si měl přečíst jako to první co jsem o php četl :) uvidíme dál…

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce