Jack Davis & Ben Willmore: Photoshop velká kniha úprav digitální fotografie

Jack Davis & Ben Willmore: Photoshop velká kniha úprav digitální fotografieFotografy lze obecně rozdělit na několik skupin. Jedno z možných kriterií dělení je zda uznávají či neuznávají digitální zásahy do již vytvořené fotografie – jednoduše řečeno, jedna skupina zavrhuje retušování a vylepšování fotografií v grafických editorech (řkouce, že výsledkem už není fotografie, ale obrázek) a druhá jej naopak uznává a používá.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Patříte-li do druhé skupiny, bude se vám určitě líbit publikace nakladatelství Zoner Press, která vás naučí základní úpravy fotografií v Adobe Photoshopu (práce s RAW, dávkové zpracování, nastavení a optimalizace, retušování, opravy, vylepšování portrétů, úpravy barev, umělecké efekty a další).

Kniha je velmi dobře použitelná a přehledná – částečně díky tomu, že je celá tištěná na barevném papíře a částečně díky tomu, že obsahuje více obrázků než textu.

Chcete-li své digitální fotografie vylepšit za pomoci Photoshopu, pak klidně šáhněte po této knize, určitě v ní najdete nejen potřebné postupy, ale i několik fíglů o kterých jste dříve nevěděli.

Hodnocení: 9/10

Jack Davis & Ben Willmore: Photoshop velká kniha úprav digitální fotografie; Zoner press 2005; 271 stran, 370 Kč, CD, ISBN: 80–86815–26–9

Komentáře

1
7 říjen 2006, 12:19

Podle hodnocení vypadá velmi dobře

 

Komentáře jsou uzavřeny

 

Sekce