Radosti s iMacem

Xicht5Vedení u nás v práci se rozhodlo, že nám koupí maca, abychom mohli testovat webové stránky i pro macovské prohlížeče (ač se dle statistik pohybují kolem tří procent). A jak se rozhodlo, tak udělalo a po několika měsících se na vedlejším stole objevil zbrusu nový iMac G5.

Než jsem stihl zjistit, které prohlížeče se na macích nejvíce používají, kolegové našli výbornou aplikaci která pomocí kamerky (vestavěné v LCD displeji) snímá váš obličej a různými efekty jej deformuje. Výsledky pak vypadají jak fotky z petřínského bludiště a jelikož jsme tým tvořivý, tak si během chvíle každý změnil svou ikonku v MSN Messengeru (firemní standard pro komunikaci).

Jen pro ilustraci pár mých vlastních podobizen (přemýšlím, kterou z nich si dám na novou občanku).

Xicht1
Xicht2
Xicht3
Xicht4
Xicht6

Vraťme se ale zpět ke statisikám – marně hledám statistiku obsahující procentuální zastoupení prohlížečů na platformě MAC OS, všude vidím jen samé Safari, to se na macu nic jiného nepoužívá?. Poradíte statistiky, které se tím zabývají?

A teď mě omluvte, musím si udělat ještě nějaký hezký boční profil :)

Komentáře

1
brm
11 leden 2006, 12:51

Krasa… jak se jmenuje ten softik?

 
2
11 leden 2006, 12:57

Na Macu se jiný browser od doby Tigeru nepoužívá. Není taky žádný důvod ;)

Ta utilitka se jmenuje PhotoBooth: http://www.ap­ple.com/…/isig­ht.html

 
3
11 leden 2006, 14:16

Tééda, vypadá to pěkně, ale do Maca bych asi nešel. Zvyk je zvyk ;-)

 
4
11 leden 2006, 14:27

[2] Ale používá, především Camino – Gecko-klon pro Mac OS X, který má (narozdíl od Firefox) ryze jablečné rysy a podporuje správu hesel prostřednictvím systémové klíčenky – viz http://www.ca­minobrowser.org

Určitě se taky setkáš prohlížeči: # Opera # Shiira – http://hmdt-web.net/shiira/en # OmniWeb – http://www.om­nigroup.com/…i­ons/omniweb # iCab – http://www.icab­.de # IE5, Firefox atd.

Ale souhlasím, že Safari, doplněné o pluginy Saft a Stand, je (většinou) naprosto vyhovující; sám spouštím Camino a Operu jen při testování webů (a kromě toho se mi přes účet .Mac automaticky synchronizují bookmarky Safari mezi iMac a iBook, což je o další důvod k výhradnímu používání Safari navíc).

 
5
11 leden 2006, 16:41

Vybral bych tu s tím modrým pozadím a ještě bych měl otázku. Jde rozběhnout safari na windows? Asi ne, co?

 
6
dgx
11 leden 2006, 19:41

[5] emulovat Mac pomocí PearPC (pomalé) nebo nainstalovat přímo intelovskou verzi Mac OS X (rychlé).

 
7
12 leden 2006, 00:10

Zajimalo by me jaky jsou rozdily mezi Safari vs KHTML… mate nekdo zkusenosti?

 
8
12 leden 2006, 00:24

Ten červený červenající se vypadá skvěle, případně ještě ten žlutý vykulený. :o)
Já si chci taky hrát! Ale to mám asi smůlu – můj LCD displej nemá ani kameru ani jablíčko. :(

 
9
12 leden 2006, 02:21

Safari, skutečně. Camino a spol. jsou poměrně minoritní, jak píše Pavel, spíš pro testování. Někteří „power users“ hlavně v anglofonních zemích používají iCab.

[6]… což je nelegální ;)

[7] V podstatě se jedná primárně o věci, provázané s Aqua/Quartz a jiné závislosti. Další rozdíly jsou už jen v diferenci priorit obou týmů, potažmo v jejich preferenci patchování jednotlivých jader.

 
10
12 leden 2006, 09:27

[9] no tak to byla odpoved hodna odbornika. Nic proti tobe, ale asi si dojdu koupit jabko, nebo v koute soupat nohama. Odpoved je samozrejme spravne, ale lip si nic uz ani rict nemoch. Mel sem namysli treba konkretny rozdily/neduhy ve vykreslovani nekterych prvku, ale to je jedno. Stejne si to japko jednou kopim :-)

 
11
13 leden 2006, 18:32

[10] Omlouvám se za Honzu – on chudák nejspíš zapomněl, že v Čechách, na Moravě a ve Slezsku lidé odmítají použít vyhledávač a čekají všechno předložené na stříbrném talíři. (Když už se nedočkal poděkování za odpověď, pak bude IMHO lepší aspoň to šoupání nohama v koutě…)

Nicméně: seznam podporovaných CSS-vlastností je na http://develo­per.apple.com/…a­ri_css.html a developerský FAQ potom na http://develo­per.apple.com/…a­ri/faq.html

Honzovi za vás prostřednictvím komunikátoru vynadám sám. Good luck.

 
12
ctitelka
14 leden 2006, 15:12

vypadas tady lepe nez ve skutecnosti:o))

 
13
21 březen 2006, 14:42

No s kamerkou jste si vyhrali pekne, ale jake mate zkusenosti s tim macem? Spise jsem dle nadpisu cekal nejake pocity, zkusenosti ci dojmy z prechodu na novou platformu pocitacu. Vyplatil se Vam ten Mac? Procento uzivatelu je v Evrope opravdu mizive. Dle vlastnich statistik (resp. google analytics) na mnou vytvarenych webech je navstevnost uzivatelu s Macem asi 1 ze 100… cili 1%. Mate to take tak? Diky a mejte se hezky.

 
14
21 březen 2006, 16:38

My jsme nepřecházeli na novou platformu, my stále vyvíjíme na Woknech. To jen nám přibyla nová hračka na hraní a na testování stránek.

A jestli se to vyplatí? Na to se zeptej vedení :)

Jinak to procento uživatelů Maců v Evropě je opravdu mizivé, jenže mi máme mnoho webů také ve Státech a v Asii-Pacifiku a tam už se to pohybuje kolem 4–5%

 
15
RomanB
2 květen 2006, 09:30

Vy, kdož toužíte také deformovat své (nebo cizí) obličeje a nemáte zrovna po ruce MACa – nezoufejte. Pro PC existuje podobný prográmek s názvem „KAI SuperGoo“ – určitě se také pobavíte :-)

 
16
2 květen 2006, 10:40

[15] a nebo taky postačí Adobe Photoshop a v něm Filter/Liquify… případně klávesová zkratka Shift+Ctrl+X

 
17
h.sevcik
28 březen 2008, 17:18

shanim program Kais SuperGoo ma nekdo prosim pokud by to bylo mozne poslete mi ho na mail nebo staci odkaz ja to nejak uz stahnu děkuji Ahojda

 
18
6 srpen 2010, 14:56

Ahoj Petře
Rád bych se s tebou setkal a probral možnost spolupráce na mém webu. Je stále nějakej mrtvej:-)))

 
19
9 srpen 2010, 14:34

Zdravím,
bohužel jsem pracovně a rodinně plně vytížen, takže na schůzku bohužel nemám čas a do webových stránek už také moc nedělám.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce