Paul Wolfe, Charlie Scott, Mike W. Erwin: Antispam – metody, nástroje a utility pro ochranu před spamem

Paul Wolfe, Charlie Scott, Mike W. Erwin: Antispam – metody, nástroje a utility pro ochranu před spamemSpam je problém, který se dotýká každého majitele emailové schránky. Proto je jen dobře, že se na našem knižním trhu objevila publikace, která se této oblasti důkladně věnuje – dozvíte se zajímavé informace o historii spamu, různých způsobech boje (seznamy DNS, kontrola obsahu), poměrně značná část je věnována velmi populárnímu programu „SpamAssassin“, ale nechybí ani přehled a detailnější popis dvacítky dalších antispamových klientů a serverů pro Windows a Linux – jejich instalačky najdete na přiloženém CD nebo na Internetu.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Kniha je čtivě napsaná, popisy jednotlivých antispamových nástrojů jsou detailní, ale trochu tam zapadá (a mnohde ani není uvedeno), zda se jedná o freeware nebo o placený nástroj. V závěru knihy je slovník a přehled antispamových zdrojů na Internetu (aktualizovaná verze by měla být na CD, ale nikde jsem ji tam nenašel). Potěšilo mě také, že se nejedná o překlad starší knihy, ale téměř o novinku – originál je ze stejného roku jako překlad (2004).

Publikaci bych doporučil nejen administrátorům, ale i majitelům a správcům vlastních počítačů připojených na síť. Určitě v ní naleznou mnoho zbraní proti spamu.

Hodnocení: 9/10

Paul Wolfe, Charlie Scott, Mike W. Erwin: Antispam – metody, nástroje a utility pro ochranu před spamem; Computer Press 2004, CD, 375 stran, 397 Kč, ISBN: 80–251–0479–6

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce