Scott Kelby: Photoshop kniha plná triků

Pro práci s bitmapovou grafikou není lepšího nástroje než Adobe Photoshop. Léta vývoje se projevila v jeho mohutnosti a v možnostech, které nabízí. Ale ne každý jeho uživatel ví, co vše se v něm dá vykouzlit, proto většinou používá jen ty základní funkce a ještě navíc zbytečně složitě. Ovšem nejhorší na tom je, když má představu, jak by měl výsledek vypadat a ví, že to Photoshop umí, ale on sám jej nedokáže přimět k úspěšné spolupráci. V takovém případě přijde na řadu nápověda, hledání na Internetu či dotazování znalejších uživatelů. Ovšem existuje i další možnost – nalistování návodu v knize plné tipů a triků a hlavně zajímavých efektů, jejíž recenzi máte právě před sebou.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Publikace se skládá ze dvou částí – první (barevná) obsahuje návody a postupy, popisující jak docílit určitého efektu. Postupy jsou velmi podrobné a názorné. Aby se v nich i přesto nikdo neztratil, je každý krok doplněn názorným obrázkem obsahu plátna s případným dialogem a jeho zvoleným nastavením. Druhá (černobílá textová) část se nachází na konci knihy a obsahuje poznámky a další krátké tipy a fígle, které se váží k předchozím postupům a tak rozšiřují probíranou látku. Škoda, že tyto poznámky nejsou přímo u příslušných návodů tak, jak je tomu v originální publikaci. Výklad by tak byl podstatně zajímavější a přehlednější.

Kniha rozhodně není učebnicí Photoshopu od A po Z, je to spíše kuchařka pro lidi, kteří už s tímto nástrojem nějakou tu grafiku „uvařili“. Je proto vcelku jedno kde začnete číst – můžete začít pěkně od začátku a nebo přímo nalistovat efekt, který vás zajímá a použít příslušný postup. Každopádně vřele doporučuji popisované příklady ihned zkoušet na počítači. A komu je kuchařka určena? Všem, kteří uvedený nástroj používají (je vcelku jedno jakou verzi a na jaké platformě) a rádi vylepšují svou grafiku o různé efekty.

Hodnocení: 10/10

Mobil media 2003, 324 stran, 351 kč, ISBN: 80–86593–37–1

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce