Jan Kuneš: Skype telefonujeme přes internet

Jan Kuneš: Skype telefonujeme přes internetTaké vás už nebaví platit peníze za telefon, mobil, připojení k internetu? Pak zkuste alespoň trochu ušetřit – nainstalujte si Skype a telefonujte přes internet. Tato změna se poměrně rychle projeví na stavu vašeho účtu (ušetříte za telefonování) ale také na délce hovorů (značně se prodlouží).

A že nevíte jak na to? Inu zkuste to nejprve na http://skype.com/ a když vám to nepůjde, tak si kupte recenzovanou knihu – je psaná pro naprosté začátečníky, takže byste to s ní měli bez problémů zvládnout. Vysvětlí vám co to ta internetová telefonie je, jak Skype nainstalovat, nastavit a používat, seznámí vás se SkypeOut (volání z počítače na telefon/mobil) i SkypeIn (přidělení telefonního čísla u Skypu, na které vám může kdokoliv zavolat z běžného telefonu), Skype Voicemail, Skype Zones. V závěru se věnuje popisu a řešení nejběžnějších problémů, které můžou nastat, ukáže vám několik Skype kompatibilních USB telefonů a hlavně ve velké přehledné tabulce porovná ceny hovorů do různých zemí světa přes Skype a Český Telecom.

Pokud chcete vyzkoušet a používat telefonování přes Internet a nevíte si se Skypem rady, zkuste prostudovat tuto příručku – věřím, že vám pomůže.

Hodnocení: 9/10

Jan Kuneš: Skype telefonujeme přes internet; Computer Press 2005, 119 Kč, 95 stran, ISBN: 80–251–0827–9

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

4 Komentáře

 1. Hrabal Robert
  21. 9. 2006

  Pro pana Jana Kuneše. Přeji dobrý den, z důvodu začátečníka telefonování jsem si koupil Vaši praktickou příručku a je to přesně to, co jsem potřeboval. Šel jsem dál a koupil jsem i USB telefon, nainstaloval, a řekl bych, že jsem spokojený. Jenom mi radost z pokroku v intern. technice kazí to, že jsem si koupil kredit, 14.9.zaslal pořebné údaje společnosti Scype, 15.9. mi byly peníze strženy z účtu a tak od té doby čekám, kdy mi ze strany Scype dá někdo na vědomí, že peníze přišly na správný účet. Je pravda, že jsem platil kartou VISA ELECTRON a tedy pomocí STANDARTNÍHO BANKOVNÍHO PŘEVODU. Byl jsem již upozorněn na to, že to nějaký den může trvat, se mi kredit objeví na mém účtě. Ovšem dnes je již 21.9. a stále nevím na čem jsem. Děkuji Robert

  Odpovědět
 2. tomáš
  7. 11. 2006

  Mám velký problém a už si nevím rady. Mám nový počítač Senpron 3000, také poměrně rychlý internet, ale stále problém s komunikaci přes sluchátka. Volám třeba máme (z počítače na počítač ) ale ona mě neslyší a já ji slyším s ozvěnou. Jenže pak volám třeba ségře a tam se celkem slyšíme, ale s ozvěnou a výpadky a to je u každého něco. Nemůžete mně poradi, co mám špatně nainstalované? Děkuji

  Odpovědět
 3. Petr Václavek
  7. 11. 2006

  Podle mě to je špatným nastavením hlasotosti a cistlivosti mikrofonu a repráků. Zkuste si s tím pohrát, případně použít místo repráků sluchátka.

  Odpovědět
 4. Bronislav
  31. 7. 2008

  Potřeboval bych poradit.Chceme komunikovat přes Skype s webkamerou,ale my vidíme obraz relatibně dobře,ale dotyčnému zamrzne první snímek a nic.Koupil jsem i novou webku..Creati­ve..podle rady i stáhnul nové codeky a furt nic.Ne webových stránkách videokomunikace funguje.V čem by mohl být problém?

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky