Ingo Dellwig-HTML 4 příručka tvůrce webu

Dle dávné tradice první vámi vytvořený program v novém programovacím jazyce by měl slušně pozdravit svět. Nejinak je tomu i v této publikaci a tak hned na začátku narazíte na ukázkovou stránku zobrazující „Hello World“. Po dalších několika desítkách stránek, které popisují základy HTML, se dostáváme k jádru celé knihy, kterou je nepochybně referenční příručka jazyka HTML. U všech značek je seznam jejich atributů a také (a to je velmi pěkná vlastnost) přehled, která verze jazyku a které verze dvou hlavních internetových prohlížečů tuto značku (případně atribut) podporují. Popis jednotlivých tagů je kvalitně vypracován, nechybí ani názorné ukázky. Jediná drobnost, která to trochu kazí, je absence alespoň částečných ukázek vzhledu uváděných příkladů.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Závěrečná kapitola nazvaná „Tipy a triky“, která obsahuje velmi letmý pohled do zákulisí CSS, několik ukázek JavaScriptů a DHTML mi v této knize připadá nadbytečná. Vůbec sem nezapadá a navíc je opravdu příliš povrchní, takže je pro čtenáře téměř nepřínosná, stejně jako poslední kapitola se seznamem internetových stránek souvisejících s tématikou HTML a samotnou knihou.

Sečteno a podtrženo, jedná se o průměrnou knížka o HTML a výbornou referenční příručka v jednom balení. Takže pokud dáváte přednost referenční příručce v papírovém vydání, neváhejte a pořiďte si ji. Pokud se chcete naučit HTML, možná by stálo za to, podívat se na jiné publikace.

Hodnocení: 8/10

Grada, 2002, 272 stran, 260 Kč, 367 Sk, ISBN: 80–247–0297–5

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce