Jakub Mach-PHP pro úplné začátečníky

Rozhodnete-li se vylepšit své stránky o několik nových vymožeností jako je například počítadlo, anketa, záznamník či diskusní fórum, zjistíte, že bez podpory skriptování na straně serveru je toto v podstatě nemožné. Proto je třeba zajímat se trochu více o server, na kterém stránky běží, a zjistit jaké možnosti (jazyky) nabízí. Většinou půjde o PHP, které je velmi rozšířené, neboť je zdarma, snadno se instaluje a běží pod systémem Windows i Linux.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Recenzovaná kniha se pokouší naučit úplné začátečníky programovat v jazyce PHP. Zvládá to poměrně dobře na relativně málo stránkách (cca stovka), což rozhodně není na škodu. Text alespoň neobsahuje žádnou přebytečnou vycpávku, je stručný, přehledný a jasný. Kromě ovládání vlastního jazyku se čtenář dozví jak PHP instalovat a konfigurovat, tak i základy programování databází (konkrétně se autor zaměřil na mySQL). V závěru navíc uvádí přehled free webhostingů podporující PHP a nejpoužívanější funkce.

Text knihy je velmi srozumitelný a přehledný, zdrojové kódy ukázek jsou stravitelné i pro úplné začátečníky, kterým je kniha určena, a mě nezbývá než ji vřele doporučit.

Hodnocení: 9/10

Computer Press, 2002, 149 Kč, 215 Sk, 144 stran, ISBN: 80–7226–633–0

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce