David Morkes-Oživování WWW stránek pomocí skriptů

JavaScript je vděčné téma pro psaní knih, jelikož existuje stále velké množství normálních lidí, kteří si vytváří vlastní webové stránky a rádi by je obohatili o trochu dynamiky. Patříte-li do uvedené skupiny, mohli byste využít recenzovanou publikaci.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Po rychlém seznámení se základy jazyka přechází autor na objekty, se kterými lze v JavaScriptu manipulovat. Dokonce jsou zde uvedeny i objekty souborového systému (přístupné přes ActiveX prvek, takže při tvorbě Internetových prezentací je moc nevyužijete, ale i někdy se můžou hodit). Následuje využití skriptování při obsluze formulářů, poměrně podrobný (a dle mého názoru přebytečný) popis kaskádových stylů a jejich propojení s JavaScriptem. Závěr tvoří návod na vytváření ActiveX prvků, Java Appletů a opravdu krátké seznámení s VBScriptem.

Kniha obsahuje oproti jiným titulům několik nezvyklých (ale o to zajímavějších) kapitol, jako je například zmíněná tvorba ActiveX prvků a Java appletů. Je psaná čtivě a je plná jednoduchých demonstrujících příkladů (výsledky v podobě obrázků jsou nezbytnou součástí textu). Měl bych jen jednu výhradu proti způsobu zápisu zdrojových kódů – jejich úprava (štábní kultura) je nesjednocená a v některých případech až nepřehledná.

Hodláte-li trochu „oživit“ své stránky a naučit se používat skripty, klidně šáhněte po této publikaci. Její výklad je rychlý, stručný, poměrně postačující a má dosti široký záběr.

Hodnocení: 8/10

Grada 2002, ISBN 80–247–0325–4, 192 stran

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce