Joe McNally: Fotografie rozhodující momenty

Joe McNally: Fotografie rozhodující momentyJaké to asi je být světově uznávaným fotografem, fotit v exkluzivních lokalitách a dělat portréty proslulých osobností pro nejznámější světové časopisy? Opravdu to chcete vědět? Pak se ponořte do knihy, kterou jeden takový světově úspěšný fotograf (Joe McNally) napsal – a musím uznat, že kromě focení umí dobře i psát, takže to bude poutavé čtení.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Pokračování naleznete na webu Interval.cz, pro který byla recenze napsána.

Hodnocení: 10/10

Joe McNally: Fotografie rozhodující momenty; Zoner Press 2008, 262 stran, 370 Kč, ISBN: 978–80–7413–005–2

Komentáře

1
Aleš
27 květen 2009, 23:22

Nuž, přelouskal jsem ji v angličtině a zakoupil tuto českou verzi a taky jsem koukal na nějaké ty hrubky, jako např. slovo typ (mělo být tip), ale to překousnu, jako mi nevadí hovorové výrazy, které se občas do neformálního vyprávění hodí více, nežli striktně spisovné. Co mi ale hodně na knize vadí, je kvalita tisku fotografií, která je na úrovni mizerné inkoustovky na kancpapír. To skutečně zamrzí, zvláště tam, kde jde právě o ty fotografie. Možná by pro české vydavatele měl nafotit zvlášť verzi jako pro časopis na mizerném papíře, jak to v jedné z kapitol také popisuje. Žádná okrová či hnědá, hlavně hodně sytých barviček. :)) klidně bych dal o 150Kč víc a kochal se, než se zhrozit po prvním otevření, jak ošklivě šedá umí být špatně vytištěná černá a ostatní barvy. Doufám, že pokud vyjde jeho další kniha Hot Shoe Diaries, vydá ji jiný nakladatel, který si uvědomí, že kvalita tisku je u knihy o fotografování docela důležitá. Nejsou to totiž jen ilustrační obrázky v návodu k blesku nebo fotoaparátu… ;)

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce