Illustrator tipy&triky: Relativní zarovnávání

Věděli jste, že zarovnávat se dá nejen vůči ploše a relativně k ohraničujícímu rámečku, který obsahuje vybrané objekty, ale také vzhledem ke kterémukoliv z vybraných objektů? Je to jednoduché – viz následující ukázka.

ilustrator.cz web o Adobe Illustratoru a vektorové grafice Na adrese ilustrator.cz jsem spustil nový web o Adobe Illustrátoru a tvorbě vektorové grafiky (včetně diskuzního fóra), který pravidelně zásobuji novými tutoriály, tipy, triky a odkazy na zajímavé zdroje, které by se vám při práci mohly hodit.
Ukázka relativního zarovnání

Vyberte (označte) objekty které chcete zarovnat – Například v této ukázce chceme všechny objekty zarovnat k horní straně šedého obdélníku a s tímto obdélníkem nechceme pohnout – v tom je ta krása relativního zarovnávání.

Nyní klikněte na šedý obdélník (tím vyberete objekt podle kterého se bude zarovnávat), nebojte se i po kliknutí zůstane označený. A teď si v paletě Align (Zarovnání) zvolte způsob zarovnání.

Postup  relativního zarovnání

Výsledek vypadá takto (šedý obdélník se ani nepohnul):

Výsledek relativního zarovnání

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce