Jiří Havel: Jak fotografovat krajinu

Jiří Havel: Jak fotografovat krajinuNakladatelství Zoner Press vydalo další knihu v edici věnované fotografii – jmenuje se „Jak fotografovat krajinu“. Popravdě ten název se mi zdá docela zavádějící a spíše bych titul nazval „Jak jsem fotografoval krajinu“, neboť se jedná spíše o volné povídání autora – fotografa o jeho toulkách po světě a vyprávění příběhů, které se váží k jednotlivým fotografiím. Jen výjimečně se dočtete nějaké konkrétní rady, nastavení aparátu či tipy k focení.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Kniha je rozdělena do několika kapitol (abstraktní krajiny, domácí krajiny a krajiny vzdálené), každá obsahuje několik podkapitol, kde autor stručně popisuje fotografovanou lokaci, výpravu, či zážitek a jsou samozřejmě doplněny několika velkými fotografiemi.

Nicméně oč méně praktických a konkrétních informací se v knize dozvíte, o to poutavější příběhy obsahuje. A to ještě nic není ve srovnání s nádhernými barevnými i černobílými fotografiemi. Neberte tedy tuto knihu jako učebnici, ale spíše jako povídkovou knihu se spoustou výborných fotek, které vás můžou při vašich fotografických výpravách inspirovat, případně zde také naleznete odpověď na otázku, kam letos na dovolenou.

Hodnocení: 8/10

Jiří Havel: Jak fotografovat krajinu; Zoner Press 2007, 175 stran, 399 Kč, ISBN: 978–80–86815–65–7

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce