Doc Baumann: Adobe Photoshop Výběry

Doc Baumann: Adobe Photoshop VýběryVýběry jsou základní technologií na které stojí Adobe Photoshop. Bez nich by byla práce v něm (a vlastně v jakémkoliv bitmapovém editoru) téměř nemožná. Možná právě proto si zasloužily samostatnou knihu v edici „Adobe Photoshop – základní dovednosti“.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Publikace čtenáře seznámí se všemi možnými způsoby vytváření výběrů – ať už ruční nebo automatické (např. podle barev), ukáže jak je kombinovat, upravovat, ukládat a používat. Jedním z podtitulů edice je „vizuální výuka“, což spočívá hlavně v tom, že každá stránka obsahuje velký snímek obrazovky Photoshopu s pracovním plátnem, případnými dialogy či nabídkami a ikonami použitých klávesových zkratek. Je-li čtenář alespoň trochu zběhlý, pak většinu výkladu na stránce, který zabírá jen zlomek plochy, z tohoto obrázku snadno pochopí.

Jste-li Photoshopový začátečník, pak kniha představuje dobrého průvodce – ale pouze pro jednu jedinou oblast. Pokud se chcete ale chcete naučit pracovat s Photoshopem pořádně, budete si muset buď koupit všechny knihy z této edice (díky použitému křídovému papíru to nebude zrovna nejlevnější záležitost) a nebo za zlomek jejich ceny koupit jednu jedinou publikaci, která se věnuje Photoshopu kompletně od A po Z.

Hodnocení: 7/10

Doc Baumann: Adobe Photoshop Výběry, Computer Press 2007, 110 stran, 229 Kč, ISBN: 978–80–251–1529–9

Komentáře

1
stafl
11 listopad 2008, 16:54

„..a nebo za zlomek jejich ceny koupit jednu jedinou publikaci, která se věnuje Photoshopu kompletně od A po Z.“

jakou doporučíte?

a ta samá otázka pro AI..

díky.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce