FeedBurner

Feedburner V poslední době se mi ozvalo pár čtenářů a stěžovalo si, že mám špatné kódování češtiny v RSS, že to jejich čtečka špatně zobrazuje. Problémy se objevily (nejspíše) po nasazení Google Adsense a všichni čtenáři s tímto problémem používají Google Reader.

Nuže věřte milí Google Readeři, že už jsem s tím něco udělal! Tedy né moc, neboť není času nazbyt a pak taky se pomalu chystá kompletní překopání blogu včetně nového designu (toto je jen provizorní design – ale že má výdrž, co? Je tu s námi již asi tři roky).

Ono provizorní řešení se nazývá FeedBurner – online služba na webu, která přechroustá jakékoliv RSS a vyplivne nové. Nevím co s tím mezitím dělá, ale je fakt, že to funguje a i v zahraničí je velmi oblíbená (službu jsem objevil díky tomu, že několik zahraničních blogů, které sleduji ve své RSS čtečce jej používá). Jako vedlejší produkt vznikají ještě statistiky vypovídající nejen o počtu přihlášených čtenářů.

Zatím jsem vytvořil jen dva feedy – jeden pro kompletní blog, druhý pro fotoblog (slibuji, že časem přidám nové snímky):

Takže pokud jste vydrželi i s tou „zmrvenou“ češtinou, opravte si prosím linky. A pokud chcete kanály i pro jednotlivé rubriky, dejte vedět, rád je vytvořím.

Otázka na závěr

Chcete raději RSS pouze s perexem (RSS obsahuje pouze úvodní odstavec) a nebo RSS s obsahem celého článku?

Komentáře

1
Martin Stiborský
4 říjen 2007, 19:07

Perex bohatě stačí.

 
2
Rudy
4 říjen 2007, 19:38

Myslíš že někoho zajímá tvůj nudný a nicotný blog? Pche…

 
3
4 říjen 2007, 20:23

Plný článek, šetří to čas.

 
4
4 říjen 2007, 21:56

[2] evidentně jo, když mu stojí za to přijít na můj blog a napsat komentář :))))

 
5
4 říjen 2007, 22:27

Výborně :) správnou češtinu vítám!

Pokud bude článek celý, tak přestanu chodit číst přímo na články :)

 
6
8 říjen 2007, 20:36

Skvělé, taky jsem si stěžoval – nemohl jsem zdejší posty přidávat do linkblogu http://buzzmag­.cz/link-blog/ (přes RSS to čte stejně jen 1 člověk, takže žádný terno). Jinak jsem rozhodně pro celé články v RSS, když není zrovna hodně času (většinou), blogy bez plných článků v readeru přeskakuju. „Venku“ už jsou plné články naštěstí de facto standard (ať si Dočekal myslí co chce). – Neuman

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce