Mordy Golding: Adobe Creative Suite CS2 Průvodce grafika

Mordy Golding: Adobe Creative Suite CS2 Průvodce grafikaFirma Adobe vyvíjí jeden z největších (a také nejlepších) balíků grafických programů – Adobe Creative Suite. Své si v něm najdou jak „vektoroví“, tak „bitmapoví“ kreativci, tvůrci tiskovin, elektronických dokumentů i webů – obsahuje totiž Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat, ImageReady a GoLive. Ovšem pokud tyto aplikace neovládáte, budete si muset koupit knihy… hodně knih… a nebo jednu, která je sice stručná, ale popisuje základy práce ve všech zmíněných aplikacích.

ilustrator.cz web o Adobe Illustratoru a vektorové grafice Na adrese ilustrator.cz jsem spustil nový web o Adobe Illustrátoru a tvorbě vektorové grafiky (včetně diskuzního fóra), který pravidelně zásobuji novými tutoriály, tipy, triky a odkazy na zajímavé zdroje, které by se vám při práci mohly hodit.
Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Zmíněná publikace je rozdělena na dvě části. Ta první má podobu manuálu popisujícího prostředí a nástroje jednotlivých programů. Přičemž kvůli omezenému rozsahu je poměrně stručná, nejde nějak extrémně do hloubky ani do šířky a neobsahuje žádné komplexnější postupy. Ale základy vás rozhodně naučí. Oproti tomu druhá část ukazuje několik projektů, ve kterých čtenář zužitkuje znalosti a dovednosti osvojené v první části (tvorba firemní identity, prospektu, reklamního banneru, webové stránky, atd). Názorně je zde ukázáno, jak jednotlivé aplikace spolu spolupracují.

Myslím, že na úvodní seznámení a základní práci s programy Adobe Creative Suite CS2, je to kniha ideální. Pokud budete požadovat důkladnější znalosti v některé z jeho částí, můžete se po prostudování publikace podívat na web, či jinou úžeji zaměřenou knihu.

Hodnocení: 8/10

Mordy Golding: Adobe Creative Suite CS2 Průvodce grafika; Computer Press 2006, 647 stran, 699 Kč, ISBN: 80–251–1288–8

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce