Ondřej Neumajer: Budujeme školní web

Ondřej Neumajer: Budujeme školní webPředstavte si následující situaci – jste zaměstnancem školy a její ředitel vám dá za úkol vytvořit webové stránky školy. Vy jste samozřejmě pracovití a pečliví, takže nic nechcete odfláknout. Jak si s tím ale poradíte?

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Pokračování recenze naleznete na webu Interval.cz

Recenze byla napsána pro web Interval.cz.

Komentáře

1
22 únor 2006, 12:12

Tak asi v osmé třídě ZŠ jsem se vrhl na tvorbu webových stránek naší školy. Bylo to pod nátlakem soutěže INDOŠ (internet do škol), kde šlo o co nejlepší statický web. Inu, drželi jsme se s kamarádem hesla „statický web“. Kupodivu vítězem se stala flashová prezentace, další v pořadí byla stránka překypující Javascriptem a poté zase Flash. Tenkrát jsem si udělal o INDOŠi jasný obrázek. Jako cena útěchy nám byla udělena cena za nej stránky ve Zlínském kraji. Ale i tak, podmínky soutěže výherci nesplnili. Jen pro ukázku – ?/…zssafarikova A co se týče knihy, preferoval bych raději vlastní zkušennosti. Ale každý podle svého gusta.

 
2
22 únor 2006, 13:15

Jak to myslíte „vlastní zkušenosti“?

Kniha je skvělá hlavně pro ty lidi, co vlastních zkušeností o tvorbě webových stránek školy moc nemají. A určitě bude užitečná i pro lidi, co umí dělat webové stránky, ale o školních specifikách toho moc neví.

 
3
22 únor 2006, 15:15

Knihu jsem četl loni před letními prázdninami, kdy se začala připravovat výroba našeho fakultního webu. Sice se kniha věnuje spíš webům základních a středních škol, pro které ji považuju za skvělého průvodce, ale i pro weby vysokých škol se v ní dají najít velmi užitečné informace.

Pro zkušeného webmastera je podle mě nejužitečnější trochu obecná kapitola o právních normách, na které můžete při tvorbě nejen školního webu narazit.

 
4
22 únor 2006, 17:09

Ano, právní normy jsou silnou stránkou knížky. Bohužel stran webdesignu je publikace slabší – neléhal bych na autory školních webů, aby se ponořili do samostudia a zjistili si fakty o přístupnosti a použitelnosti jinde.

A co se týká fakultních webů – většina z nich by se mohla od středních škol inspirovat…

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce