Jason Cranford Teague: DHTML a CSS pro world wide web

Jason Cranford Teague: DHTML a CSS pro world wide webDHTML (Dynamické HTML) je zkratka, která zamotala hlavu nejednomu začínajícímu webotvůrci. Je to pro to, že nepředstavuje žádný nový jazyk, ale spíše spojení několika technologií (zejména kaskádových stylů a JavaScriptu).

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Kniha předpokládá, že znáte HTML a JavaScript. Styly už vám vysvětlí sama – ovšem na nějaké podrobnosti ohledně různé interpretace v různých prohlížečích zapomeňte. Část věnující se zmíněné dynamice mě zklamala. Asi je to tím, že originál vyšel v roce 2004, takže se hodně věnuje zastaralým čtyřkovým verzím prohlížeče a úplně opomíjí popis a využití rozhraní Node.

Dvousloupcová sazba je další věc, která se mi na publikaci nelíbila. Způsobovala totiž, že každý řádek kódu musel být rozdělen na dva, čímž nejvíce utrpěla přehlednost. Naopak se mi líbily tabulky, přehledy a seznamy odkazů v závěru knihy.

Celkově jsem z recenzovaného titulu mírně na rozpacích. Možná v době upadající slávy čtyřkových verzí nejrozšířenějších prohlížečů by vám dobře posloužila, ale dnes už je značně zastaralá.

Hodnocení: 6/10

Jason Cranford Teague: DHTML a CSS pro world wide web. Softpress s.r.o, 2005, 520 stran, 495 Kč, ISBN 80–84697–77–1

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce