Marc Delisle: phpMyAdmin – efektivní správa MySQL

Marc Delisle: phpMyAdmin – efektivní správa MySQLDatabáze MySQL je asi nejpoužívanější databázový systém pro malé webové projekty. Ovšem chybí ji nějaké příjemné uživatelské prostředí pro ladění a správu dat. Naštěstí existují řešení třetích stran, které tento nedostatek řeší. Webová aplikace phpMyAdmin je jednou z nich.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

O recenzované knize by se dalo říct, že je to vlastně přeložený uživatelský manuál (týká se aktuální verze v době jejího vzniku – 2.6.0). Autor (mimo jiné jeden z vývojářů tohoto nástroje) postupně probírá všechny možnosti, které nástroj nabízí – od instalace a konfigurace, přes vytváření a editaci, importy a exporty dat až po administraci. Velmi zajímavý je úvod o vzniku a vývoji phpMyAdmin. Text je srozumitelný a doplněný o mnoho ukázek. Navíc jsou v textu uvedeny mnohé parametry, kterými se v aplikaci nastavují různé předvolby.

Jsem trochu na rozpacích, komu bych knihu doporučil, neboť jak už jsem v úvodu napsal, jedná se ve skutečnosti spíše o manuál. Tak snad jen těm, kteří hodlají phpMyAdmin více používat a dokumentace v anglickém jazyce jim nestačí.

Hodnocení: 7/10

Marc Delisle: phpMyAdmin – efektivní správa MySQL. Zoner Press, 2004, 264 stran, 230 Kč, ISBN 80–86815–09–9

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce