Dave Barry: Dave Barry v kyberprostoru

Dave Barry, autor světoznámé knihy „Rukověť správného chlapa“, humorista a nositel Pulitzerovy ceny obohatil odbornou literaturu o další základní knihu, kterou by si měl každý uživatel počítače alespoň jednou přečíst (osobně doporučuji dva a vícekrát). Pro programátory je víceméně povinností, mít tuto publikaci ve své knihovničce mezi Charlesem Petzoldem (Programování ve Windows) a Nicolasem Withem (Algoritmy a datové struktury).

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Je to prostě základ. Obsahuje odpověď na základní otázku ohledně počítačů vůbec: „Jak fungují počítače?”. Naleznete zde kompletní návod jak si koupit a dát dohromady počítač a to včetně instalace potřebného software a práce s ním. Ale ještě dříve se dočtete zajímavé informace o vývoji počítačů od pravěku po Windows 95 (zase až tak velký pokrok to nebyl). Jelikož počítačový svět má svůj vlastní jazyk, věnoval autor i několik stránek pro vysvětlení základních termínů z tohoto oboru. Nebudete tak aspoň při koupi počítače v obchodě vypadat jako "obyčejný hňup odněkud z ulice“ (ale jako „specifický hňup, který se naučil nazpaměť pár termínů z knížky“, což je určitě rozdíl).

Autor jde s dobou a v druhé části se věnuje Internetu. V této části vyvrací zastaralý názor, že na Internetu jsou pouze fotky nahatých žen (chlapi tam jsou asi také) a ukazuje další způsob využití této sítě – chatování (s chatami to kupodivu nemá nic společného).

Co je hlavní – knížka nepopisuje suchou teorii, ale čistou praxi. Po prostudování získáte velké kvantum důležitých poznatků, které můžete ihned použít. Jediný detail, který by mohl knížku ještě vylepšit (zvláště při jejím používání v praxi), je velký, uklidňující nápis „Nepropadejte panice!“ na její obálce.

Hodnocení: 10/10, Titul měsíce

Talpress, 2000, 188 stran, 150 Kč, ISBN: 80–7197–173–1

Související články

Komentáře

1
M_artin
6 říjen 2008, 23:32

Četl jsem několikrát, v mojí knihovně má tato kniha čestné místo. DOPORUČUJI!

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce