Václav Kovařík-Adobe Photoshop v praxi

Když se mi dostala tato kniha do rukou, nadchlo mě její kvalitní provedení – vazba, červená záložka, křídový papír, obal (až na tu reklamu vzadu) a stránky plné barevných obrázků. Takhle nějak by měla vizuálně vypadat publikace věnující se grafice. Po přečtení mi nezbylo než doplnit: „…a takhle nějak by měl vypadat její obsah“.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Český autor Václav Kovařík se zaměřil na používání grafického editoru Adobe Photoshop v praxi. Obsah tedy není suchý teoretický výklad s několika příklady, ale více než 60 praktických cvičení, na kterých se naučíte využívat možnosti zmíněného programu. O tom, že se jedná o originální publikaci, svědčí již seznam cvičení na začátku – kromě jednotlivých názvů (ze kterých již lze snadno poznat jejich hlavní cíl) jsou u každého uvedeny tři malé náhledy grafiky z vlastního cvičení, což značně ulehčuje orientaci a hledání výkladu různých technik.

Text je velmi srozumitelný, k čemuž dopomáhá i velké množství doprovodných ilustrací. Cvičení jsou nápaditá a hlavně v praxi použitelná. Ke knize je i CD obsahující zdrojové obrázky, na kterých si můžete vše vyzkoušet. Autor se v textu odkazuje na českou verzi programu, ovšem majitelé anglické verze nepřijdou zkrátka – v příloze je uveden přehled všech nabídek v české i anglické verzi. Mé srdce zaplesalo nad jinou přílohou, která obsahovala přehled klávesových zkratek.

Aby recenze nevyzněla jako oslavná serenáda, je nutné zmínit i nějaký nedostatek. Tím je v tomto případě absence několika důležitých technik – optimalizace, řezy a pár dalších témat.

Myslím, že verdikt je zřejmý – je to výborná kniha, která zaujme nejen skvělým vzhledem, ale (a to je důležitější) i obsahem.

Hodnocení: 10/10, Titul měsíce

Grada 2003, 343 stran, CD, 649 Kč, ISBN: 80–247–0583–4

Komentáře

1
Libor
2 únor 2006, 17:40

Potřeboval bych poradit ve photoshopu když dám deformace/sklo a načíst texturu tak to nejde nevím včem mám uložit texturu aby se mě načetla předem děkuji Libor

 
2
Raptor
9 červenec 2006, 17:03

Přidávám se k chvále na obsah i zpracování knihy, ale neodpustím si jednu ostrou výtku: KNIHA OBSAHUJE NECHUTNĚ VELKÉ MNOŽSTVÍ PŘEKLEPŮ! Během čtení jsem na ně narážel snad obstránku.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce