Lucie Grusová-XML pro úplné začátečníky

Extensible Markup Language – XML – je jazyk o kterém se již pár let velmi mluví. Dostáváte-li se k němu až teď určitě oceníte recenzovanou publikaci, která vás s tímto jazykem nejen seznámí, ale naučí vás jej i používat.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Obsahem knihy není pouze XML, ale také další technologie – DTD, CSC, XPath, namespaces, XSL a HTML. Uvedených zkratek se nezalkněte a raději se pusťte do čtení – čeká vás velmi srozumitelný a výborně napsaný text, který je proložen množstvím názorných ukázek (k dostání na stránkách vydavatele) a obrázků. Autorka zvolila velmi srozumitelný styl psaní a hlavně nezabíhá do zbytečných podrobností. Výsledkem je čtivý text bez zbytečné omáčky, ze kterého se dozvíte vše, co potřebujete – což asi nejvíce oceníte v kapitolách, kde se probírají složitější témata, jako je XPath či XSL transformace.

O tom, jak jste vstřebali probíranou látku se můžete přesvědčit na konci každé kapitoly, kde se vždy nachází desetibodový test znalostí.

Publikace je určena úplným začátečníkům. Jediným požadavkem je znalost práce na počítači, internetový prohlížeč a textový editor. Chcete-li získat informace o jazyku XML, ale také jej pochopit a naučit se jej používat, pak vám můžu uvedenou knihu vřele doporučit.

Hodnocení: 8/10

ComputerPress 2002, 196 stran, 169 Kč, ISBN: 80–7226–697–7

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce