Jiří Bráza: XML praktické příklady

Teoretických knih o XML je na našem trhu požehnaně. Když si některou z nich koupíte, dozvíte se, co to XML je, jak vypadá, jaké jsou jeho pravidla. Ale málokdy v nich naleznete skutečné příklady z praxe ukazující větší XSLT transformace či složitější návrhy struktury. Právě v tom je recenzovaná kniha výjimkou – nesnaží se vás učit teoretické základy, ale spíše ukázat praktické používání XML na příkladech. Pro její čtení a pochopení se předpokládá základní znalost jazyka XML a navazujících technologií – XSLT, CSS, programování v PHP či Javě.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Ale i pokud jste XML-začátečník, tak i přesto se nemusíte bát, že pro vás bude kniha příliš náročná – při probírání příkladů je věnována dostatečná část textu nezbytné teorii a tak je výklad snadno pochopitelný (ovšem praxe – tedy příklady – zde stále hrají hlavní roli!). Publikace je postavena na dvou velkých příkladech (spíše aplikacích) – adresář a vinný elektronický obchod. Na nich byste se měli naučit navrhovat vhodnou strukturu XML dokumentů, XML schémata, DTD, CSS, XSLT a hlavně základy používání XML v jazycích PHP a Java.

Jelikož jedinou drobností, která se dá publikaci vytknout je občasné ujetí úpravy (indentace) zdrojových kódů, je verdikt jasný – jedná se o výbornou doplňkovou literaturu na téma XML a jeho využití v praxi a doporučil bych ji všem, kdo s XML začínají a myslí to vážně.

Hodnocení: 10/10

Grada, 2003, 211 stran, 199 Kč, ISBN: 80–247–0699–7

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce