Jiří Fotr: Naprogramujte si vlastní hru ve Flashi

Příruček a učebnic Flashe je na našem trhu již dostatek. Ale pro vytváření složitějších aplikací je nutné nastudovat mnohem více informací z praxe. Kde je vzít? Ze školení, na Internetu a nebo z nějaké praktičtěji a konkrétněji zaměřené publikace. Třeba z knihy popisující programování her ve Flashi.

Craig Swann, Greg Caines: Flash s využitím XML

Při tvorbě webových stránek lze použít různé technologie. Pro grafickou prezentaci obsahu můžete využívat například Flash a pro formát dat zase XML. Napadlo vás někdy, jak tyto technologie použít zároveň? Tedy jak efektivně prezentovat za pomocí Flashe data ve formátu XML? Zamyslíte-li se nad tím, zjistíte, že to není až tak složité a v případě, že se vám uvedená spolupráce „hodí do krámu“, doporučuji vám následující knihu.

Jiří Fotr: Macromedia Flash MX Podrobná příručka

FLASH je technologie, která umožňuje snadno vytvářet efektní animované webové stránky, hry či multimediální prezentace. Letos uvedla firma Macromedia na trh novou verzi svého vývojového nástroje – FLASH MX. Právě jemu a zejména popisu jeho používání je věnován recenzovaný titul.

Lukáš Sudacki: Tipy a triky pro Macromedia Flash

Publikací o Flashi již vyšlo na našem trhu několik, ovšem z jedné knihy se vše naučit nedá. A tak si každý musí projít obdobím, kdy se seznamuje s novým nástrojem a při tom pracně sbírá znalosti a zkušenosti. Computer Press vydalo titul, s jehož pomocí by se mělo toto období zkrátit, jedná se totiž o sbírku návodů, tipů a triků.

Zdeněk Schneider: Macromedia Flash pro verze 4, 5, MX jednoduše

S knížkami o Flashi jakoby se v poslední době roztrhl pytel. Computer Press vydává již několikátou publikaci na toto téma. Tentokrát je určena pro začínající uživatele a slibuje, že čtenáře naučí Flash během víkendu.

Pavel Kučera: Novinky v programu Flash MX

Máte-li starší verzi programu Macromedia Flash a zrovna přemýšlíte o upgradu na nejnovější verzi s označením MX, měli byste se informovat, co vše tím získáte. Ptáte se, kde najít takové informace? Například na webových stránkách výrobce a nebo ještě lépe v recenzované publikaci.

Něco málo o mé osobě

Petr Václavek alias Orson alias autor tohoto weblogu v celé své kráseJmenuji se Petr Václavek a narodil jsem se jednoho krásného (přece v ten významný den nemohlo být škaredě!) dne na konci sedmdesátých let v Jeseníku. Vyrostl jsem ve Vidnavě (malé městečko, teď už možná spíše vesnice na nejsevernejším severu Severní Moravy – tam už ani ty lišky nedávají dobrou noc). Ale jinak bydlím se svou přítulkyní (již manželkou) a dvěmi dětmi na kraji Prahy.

Petr Václavek: JavaScript Hotová řešení

Na konci roku 2002 jsem se rozhodl tipy, které jsem v průběhu několika uplynulých let vydával na webu Softwarových novin (http://swnet­.cz/) vydat knižně u nakladatelství Computer Press. Finální název je „JavaScript Hotová řešení“ a je to první publikace edice „k okamžitému použití“.

Harry Potter a tajemná komnata (Harry Potter and the Chamber of Secrets)

Krátce před vánoci se dostal do kin druhý díl Harryho Pottera s podtitulem „Harry Potter a Tajemná komnata“, který je natočen stejně jako díl předchozí Chrisem Columbusem podle předlohy J.K.Rowlingové.

MS Excel 2002

<txp:image id=„28“ />

Jedním z nejrozšířenější a nejpoužívanějších tabulkových kalkulátorů je rozhodně Excel od firmy Microsoft. Chcete-li se jej naučit a nemáte-li odvahu skočit přímo po hlavě do poznávání a prozkoumávání neznámého programu, pořiďte si recenzovanou multimediální příručku. Před tím, než se s ní pustíte do učení, je nutné si vytvořit vlastní účet. Zdá se to zbytečné, ale není. Pokud učení přerušíte a aplikaci ukončíte, budete příště pokračovat tam, kde jste skončili (navíc si bude program pamatovat vaše nastavení, poznámky,…).
 

Sekce