Betsy Bruce: Macromedia Dreamweaver 4

Kniha z nakladatelství SoftPress slibuje, že během 24 hodinových lekcí naučí zvídavého čtenáře ovládat vývojový nástroj Dreamveawer firmy Macromedia. Autorem knihy je Betsy Bruce – certifikovaná instruktorka tohoto nástroje.

Petr Vostrý: Macromedia Dreamweaver

Macromedia Dreamweaver je profesionální editor webových stránek, jehož první verze byla uvedena v roce 1997. V násle­dujícím textu bude popsána podrobná uživatelská příručka k tomuto programu. Tedy ne k verzi z roku 1997, ale k verzi poslední, to jest ke čtvrté.

Zdeněk Schneider, Lukáš Jirka: Vytváříme hry ve Flashi

Publikací, které alespoň částečně popisují práci s databázovým serverem MySQL, je hojně, ale bohužel jejich hlavním obsahem bývá jazyk PHP. A tak Není tomu dávno, co zde byla zveřejněna recenze knihy o programování her ve Flashi z nakladatelství Computer Press. Dnes je na pořadu obdobná publikace, ovšem z Grady.

Jiří Fotr: Naprogramujte si vlastní hru ve Flashi

Příruček a učebnic Flashe je na našem trhu již dostatek. Ale pro vytváření složitějších aplikací je nutné nastudovat mnohem více informací z praxe. Kde je vzít? Ze školení, na Internetu a nebo z nějaké praktičtěji a konkrétněji zaměřené publikace. Třeba z knihy popisující programování her ve Flashi.

Craig Swann, Greg Caines: Flash s využitím XML

Při tvorbě webových stránek lze použít různé technologie. Pro grafickou prezentaci obsahu můžete využívat například Flash a pro formát dat zase XML. Napadlo vás někdy, jak tyto technologie použít zároveň? Tedy jak efektivně prezentovat za pomocí Flashe data ve formátu XML? Zamyslíte-li se nad tím, zjistíte, že to není až tak složité a v případě, že se vám uvedená spolupráce „hodí do krámu“, doporučuji vám následující knihu.

Jiří Fotr: Macromedia Flash MX Podrobná příručka

FLASH je technologie, která umožňuje snadno vytvářet efektní animované webové stránky, hry či multimediální prezentace. Letos uvedla firma Macromedia na trh novou verzi svého vývojového nástroje – FLASH MX. Právě jemu a zejména popisu jeho používání je věnován recenzovaný titul.

Lukáš Sudacki: Tipy a triky pro Macromedia Flash

Publikací o Flashi již vyšlo na našem trhu několik, ovšem z jedné knihy se vše naučit nedá. A tak si každý musí projít obdobím, kdy se seznamuje s novým nástrojem a při tom pracně sbírá znalosti a zkušenosti. Computer Press vydalo titul, s jehož pomocí by se mělo toto období zkrátit, jedná se totiž o sbírku návodů, tipů a triků.

Zdeněk Schneider: Macromedia Flash pro verze 4, 5, MX jednoduše

S knížkami o Flashi jakoby se v poslední době roztrhl pytel. Computer Press vydává již několikátou publikaci na toto téma. Tentokrát je určena pro začínající uživatele a slibuje, že čtenáře naučí Flash během víkendu.

Pavel Kučera: Novinky v programu Flash MX

Máte-li starší verzi programu Macromedia Flash a zrovna přemýšlíte o upgradu na nejnovější verzi s označením MX, měli byste se informovat, co vše tím získáte. Ptáte se, kde najít takové informace? Například na webových stránkách výrobce a nebo ještě lépe v recenzované publikaci.

Něco málo o mé osobě

Petr Václavek alias Orson alias autor tohoto weblogu v celé své kráseJmenuji se Petr Václavek a narodil jsem se jednoho krásného (přece v ten významný den nemohlo být škaredě!) dne na konci sedmdesátých let v Jeseníku. Vyrostl jsem ve Vidnavě (malé městečko, teď už možná spíše vesnice na nejsevernejším severu Severní Moravy – tam už ani ty lišky nedávají dobrou noc). Ale jinak bydlím se svou přítulkyní (již manželkou) a dvěmi dětmi na kraji Prahy.

 

Sekce