Hledá se nová myš

Hledá se nová počítačová myš na práciMoje oblíbená Geniuska s postraními tlačítky už dosluhuje (protože jsem nesehnal ovladače pod Windows 7, které by umožnily nastavit její boční tlačítka na funkci Copy&Paste). Pobyla se mnou hezkých 13 let. Takže se poohlížím po novém kandidátovi.

Jaký tablet pro děti

Tablet pro dětiTak dlouho jsem se chystal koupit dětem přenosný DVD přehrávač do auta na dlouhé cesty, až DVD přehrávače zcela zastaraly. Moderní doba je tu a děti si žádají modernější hračky. Takže jsme se rozhodli jim raději zakoupit nějaké víceúčelové zařízení – tablet.

NaviiON

<txp:image id=„32“ />

NaviiON je cyklopočítač vylepšený o mnoho zajímavých funkcí – výškoměr, teploměr, statistiky, historii, nastavení pro dvě různá kola a hlavně o možnost navigovat dle předem připravených tras. Ale vezměme to postupně.

Creative NOMAD Jukebox Zen

U MP3 přehrávače je jedním z nejdůležitějších parametrů používané médium. Od něj se pak odvíjí téměř všechny jeho další vlastnosti a zejména výhody a nevýhody. Firma Creative použila pro NOMAD Zen harddisk o kapacitě 20 GB, což je jistě dostatečná kapacita pro poslouchání. Odhadem přibližně 300 Audio CD (převedených do formátu MP3). Hudbu byste tedy mohli poslouchat asi 300 hodin (téměř 14 dní) v kuse – osobně bych to nechtěl zažít.

CREATIVE MUVO

Když jsem měl poprvé v ruce přehrávač Creative MuVo, velmi mile mě překvapil svou velikostí a také tím, jak se dal snadno a elegantně rozložit na dvě části. První (objemnější) část obsahuje pouze AAA baterii, ze které je přehrávač napájen. Měla by vydržet až 12 hodin hudby. Druhou část tvoří vlastní tělo (velikosti asi 10×20×65 mm) s ovládacími prvky a konektorem na USB port – tato část se přímo zasunuje do USB konektoru počítače bez potřeby další kabeláže.

NAPA MCD380 Portable CD-MP3 Player

Nejdůležitějším parametrem u MP3 přehrávače je typ médií, se kterými dokáže pracovat. Ten ponejvíce rozhoduje o jeho použitelnosti, velikosti, kapacitě a ceně. Nejčastějšími médii jsou paměťové karty, disky a CD. Každý typ má své výhody a nevýhody, které zde snad ani nemusím uvádět. Proto většina moderních hudbychtivých posluchačů stále ještě vyčkává, až se objeví přehrávače za rozumnou cenu, které pracují s levnými médii o velké kapacitě. Jednou z prvních vlaštovek by mohl být NAPA MCD380 Portable CD-MP3 Player, který jako médium používá malá CD (průměr 8cm) o poměrně slušné kapacitě (200 MB) za nízkou cenu (cca 17 Kč za CD-R a 47 Kč za CD-RW). Zvládá Audio CD a vypálené MP3 (i na multisession disku) 32 – 320 Kbps, dokonce i VBR (Variable Bit Rate).

Bang & Olufsen – Beo Sound 2

Výrobky firma Bang & Olufsen jsou velmi známé zejména díky svému špičkovému designu a kvalitě. Její sortiment audio systémů doplňuje MP3 přehrávač BeoSound 2. Na první pohled zaujme svým elegantním lesklým kovovým designem, ovšem nejedná se o žádnou imitaci, jak je tomu u většiny konkurenčních MP3manů, ale o kvalitní kovový pochromovaný povrch. Tvarem připomíná malé UFO – disk (nebo také PacMana ze stejnojmenné počítačové hry), s vykousnutou částí okraje (kde se nachází konektor pro sluchátka) a s tlačítky na vrchní straně. Na té spodní pak naleznete pouze kontakt pro připojení k počítači a slot na paměťovou kartu.

 

Sekce