Encyklopedie vesmíru

Encyklopedie vesmíruChtěli jste někdy opustit Zemi a prozkoumat neznámý vesmír, který se kolem ní nachází, dozvědět se něco z historie vesmíru a jeho průzkumu a nebo alespoň umět okouzlit slečnu svou znalostí hvězdné oblohy na prvním rande? Pak Encyklopedie vesmíru je pro vás přímo stvořená, protože je nabitá informacemi o vesmíru. A to nejen v textové podobě – obsahuje několik desítek animací a videosekvencí, dvě hodiny zvukového záznamu a nepočítaně fotografií.

Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Valašsko – Rožnov pod RadhoštěmPokud se vám při slově „Valašsko“ vybaví jen slivovice, pak byste si měli rozšířit své značně omezené obzory a poupravit si názor na tento region. Výborným průvodcem vám při tom může být právě recenzovaný multimediální CD-ROM Valašsko, který je dalším počinem společnosti Infoturist a je srovnatelné s dříve recenzovaným titulem Zahrada Evropy – Lednicko-Valtický areál (Click! 8/2005) od téže firmy.

Fyzika zajímavě - Termika

Fyzika zajímavě - TermikaMáte-li ratolest ve školním věku (na základní či střední škole) a chcete-li aby se přiučila něco fyziky (konkrétně termiky), pak zkuste recenzovaný titul, který nenásilnou formou seznamuje uživatele s touto oblastí fyziky.

Zahrada Evropy - Lednicko-valtický areál

Když se mi dostalo do ruky recenzované multimediální CD, čekal jsem, že bude obsahovat pár fotografií z Lednického zámku a z jeho velké zahrady. Ovšem byl jsem velmi mile překvapen, neboť CD pokrývá nejen mnohem větší oblast, kterou popisuje poměrně hodně podrobně (na nedostatek témat a jejich obsah jsem si vskutku nemohl stěžovat), ale navíc obsahuje opravdu nádherné, vysoce nadprůměrné fotografie.

Cyklotrasy 1.54 Eaglesoft

Cyklotrasy 1.54 EaglesoftJestliže se jako já už teď těšíte na jaro a zejména pak na vyjížďky na kole za pěkného počasí, pak byste se měli začít pomalu připravovat na jarní sezónu. Nemyslím na rotopedu (i když to asi taky), ale spíše vymýšlením tras nad mapou – a klidně vám při tom může pomoci nějaký program – třeba zrovna ten, jehož recenzi právě čtete.

Vlastík - Zábavná vlastivěda pro čtvrťáky a páťáky

Vlastík - Zábavná vlastivěda pro čtvrťáky a páťáky

Výukový program Vlastík obsahuje stručně pojatou historii naší země od pravěku až po vstup České republiky do EU. Program je možné spouštět přímo z CD nebo jej nejprve nainstalovat na disk (pracuje pak citelně rychleji). Probíraná látka je rozdělena do patnácti kapitol (ty se dále skládají z několika stránek), které jsou doplněny odkazy na významné osobnosti, umělecké slohy, aktuální zeměpisnou mapu našeho území a přehledem událostí a vládců v daném okamžiku. Každou stránku je možné vytisknout, poslechnout si její krátké shrnutí, zobrazit si otázku a odpověď „k zamyšlení“, případně si zkusit odpovědět na kvízovou otázku.

Nejkrásnější trasy pro horská kola a turistické trasy v ČR

Léto je tady a tak je nejvyšší čas vzít si dovolenou, případně řádně využít školních prázdnin, sbalit si svých pět švestek a vyrazit do přírody pěšky, či na kole. Ovšem před tím, než bezhlavě někam vyrazíte, byste se měli rozhodnout kudy, jak a kam. Hledáte-li průvodce, můžete zkusit štěstí na Internetu, v novinách a nebo s těmito dvěmi CD. První je určeno pro pěší turistiku, druhé je pro horská kola (opravdu horská, nikoliv silniční).

Langmaster Learning Anywhere

Společnost LangMaster vytvořila novou edici elektronických učebnic cizích jazyků – Langmaster Learning Anywhere. V současné době jsou k dispozici kurzy Angličtiny (vycházející z řady učebnic English elements) a Španělštiny (Mirada). Obě dvě učebnice využívají stejný systém, proto je budu recenzovat zároveň. Angličtina je dodávána na sedmi kompaktech, Španělština je trochu skromnější – stačí jí čtyři placky, přičemž první CD vždy obsahuje instalaci (pokud toto CD přehlédnete jako já, budete se divit, až se vám nebude dařit cokoliv spustit z ostatních kompaktů), další pak lekce pro různé úrovně (začátečníci až pokročilí). Konečně na posledním CD angličtiny se nachází oboustranný anglicko-český slovník. Kromě kompaktů naleznete v krabici ještě sluchátka kombinované s mikrofonem, které můžete při výuce plně využít a to nejen na poslech, ale i na porovnávání a vylepšování své výslovnosti, či dokonce na hlasové ovládání

Autouniverzita 1.0 - Řidičák nanečisto

Autouniverzita je program, který by měl připravit studenty autoškoly na teoretickou část zkoušky pro získání řidičského oprávnění. Schválně píši „měl by“, protože vždy záleží na studentovi, zda se chce učit, či nikoliv.

Nejznámější hrady a zámky České Republiky

Nejznámější hrady a zámky České Republiky

Chystáte-li se na víkend vyrazit do dosud neprobádaného města nebo do přírody, a rádi byste při tom navštívili nějakou historickou památku, mohl by se vám hodit multimediální CD-ROM, představující více jak 250 nejznámějších hradů, zámků a zřícenin České republiky. Součástí produktu je také papírová mapa, na které je vyznačeno podstatně více těchto objektů, než je v multimediální podobě prezentováno, což může být zavádějící..
 

Sekce