Lucie Grusová: CSS pro úplné začátečníky

Další kniha nakladatelství Computer Press z edice pro úplné začátečníky se zaměřuje na kaskádové styly. Podle cílové skupiny vypadá její obsah – úvod do problematiky a vývoje HTML, seznámení se styly a způsoby jejich propojení se stránkami, základní rysy. Zbytek tvoří popis a výklad jednotlivých vlastností. Jako bonus naleznete v závěru test znalostí CSS i s řešeními (ale o správnosti odpovědí by se dalo polemizovat, neboť hned ta první je špatně). Čekal jsem na konci alespoň stručný přehled všech probraných vlastností, aby se knížka dala používat i při práci jako referenční příručka (rejstřík není v tomto případě úplně vyhovující). Místo toho jsem se dočkal pětistránkového textu o INSTALACI – nikoliv používání – programu TopStyle, což jsou pro lidi, kteří vytváří webové stránky, naprosto zbytečné informace.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Je škoda, že se autorka více nezaměřila na praktické příklady a raději všechno ukázala na jednom jediném webu. Ocenil bych například ukázku v poslední době často diskutovaného dvou a více sloupcového CSS layoutu, poznámky o problémech v různých prohlížečích a další praktické tipy.

Nicméně přesto kniha splňuje své poslání a tak pokud se chcete naučit základy stylů, šáhněte po ní, určitě vás mnoho naučí.

Hodnocení: 8/10

Computer Press 2003, 130 stran, 149 Kč, ISBN: 80–7226–680–2

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce