Miroslav Kučera: CSS úvod do kaskádových stylů

Kaskádové styly jsou v současné době již nezbytnou součástí webových stránek a ti, kdož by se opovážili vytvářet stránky bez jejich použití si zaslouží na zadek, neboť takové myšlenky jsou velmi zpátečnické a nebezpečné (což dotyční určitě sami časem poznají).

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Jestliže jste začátečníci na poli CSS, ale přesto si chcete tuto technologii osvojit, doporučuji vám nastudování základů v knize, jako je například tato. Autor se nezdržuje zbytečnými sáhodlouhými úvody a jde přímo na věc – tedy na první zdrojový kód stránky s připojeným stylem, na kterém ukáže její nejdůležitější vlastnosti a hlavně výhody této technologie. Na dalších stránkách již popisuje jednotlivé atributy, které můžete použít a v závěru naleznete několik odkazů na další zdroje informací. Publikace má i přiměřeně obsáhlý rejstřík a tak ji lze používat i jako referenční příručku.

Co dodat, jedná se o kvalitní knihu, která je určena spíše začátečníkům, neboť pokročilejší témata zde nejsou ani zmíněna (problémy s různými prohlížeči, podrobný rozpis kaskádování, generování layoutu stránky, praktické ukázky rozvržení stránky pouze za pomocí stylů atd.). Nicméně pro určenou cílovou skupinu je více než postačující.

Hodnocení: 9/10

Mobil Media, 2002, 88 stran, ISBN: 80–86593–13–4

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce