Redesign blogu

redesign blogu petr.vaclavek.com
Dnes jsem konečně dodělal redesign svého blogu, který jsem sliboval v podstatě od jeho spuštění v březnu 2005, kdy jsem pouze upravil volně staženou šablonu a nazval ji „provizorní“ (vydržela tam 4 a půl roku). Od té doby jsem se několikráte pokoušel o redesign, ale vždy jsem nakonec místo toho raději napsal pár nových článků (držel jsem se hesla ""obsah je důležitější než vzhled") a nebo realizoval placenou zakázku. Zlom nastal na začátku tohoto roku, kdy jsem během krátké chvíle zprovoznil tři nové blogy založené na Textpatternu a také jsem redesignoval jeden soukromý WordPressový blog.

Pak už stačilo jen sednout k Photoshopu, nakreslit nový design, vyexportovat data ze stávajícího blogu a dát to všechno dohromady spolu s novou berzí Textpatternu (starý blog používal archaickou verzi 1.0rc1, nový již běží na 4.0.8). No a po asi čtyřech měsících je dílo skoro hotové – v brzké době na něm budu ještě muset zapracovat a doladit detaily (narazíte-li na nějakou chybu, dejte vědět, určitě jich tam je ještě hodně).

Z nostalgie zde uvádím starý design k nahlédnutí:

Ukázka starého designu blogu petr.vaclavek.com

Co je nového?

Velkých úprav doznal fotoblog – má vlastní design, tlačítka pro přechod mezi fotkami a jedno tlačítko pro náhodnou fotografii (mimochodem, jakou ikonku byste doporučili pro „náhodný snímek“? Lámal jsem si nad tím svou hlavu docela dlouho).

Přečtené knihy ze systému knihi.cz mají konečně lepší umístění a vzhled, stejně jako moje hlášky z Twitteru (jojo konečně jsem se trochu roztwítoval, můžete mě sledovat pod profilem vaclavek). Komentáře byly doplněny o gravatary (kdo nezná a nebo nemá, nechť si nějaký pěkný pořídí, bude mu to pak u mě v komentářích více slušet).

Vpravo nahoru jsem umístil odkazy na články, které považuji momentálně za důležité. Momentálně mě nejvíce trápi to bydlení, takže pokud víte o nějakém pěkném domku/pozemku za Prahou, ozvěte se, odměna vás nemine.

V brzké budoucnosti napíšu článek o Textpattern pluginech, které jsem použil při vývoji. Některé z nich určitě stojí za pozornost.

Nuže jak se vám výsledek mé práce líbí? Je to lepší než ten provizorní design? Nebojte se mou práci okomentovat.

Komentáře

1
Catch
26 srpen 2009, 12:30

Tak u me za jedna :-) Moc hezky, povedeny. Jedine co se mi nelibi, jsou poskakujici polozky v levem menu. :-) Stacil by hover. Jinak ale design moc pekna prace. :-)

 
2
26 srpen 2009, 12:33

Hrací kostka. (ta současná ikona náhodného obrázku vypadá jako reload)

 
3
26 srpen 2009, 12:37

Catchi,
díky za chválu. To menu asi ještě poladím.

Michale,
hrací kostka mě taky napadla, ale nevím, zda to pochopí ostatní. Dalším kandidátem byl otazník a kolem něj šipky.

Kdyby to byl fotoblog pro programátory, tak tam napíšu RND a bylo by to jasné :)

 
4
26 srpen 2009, 13:23

Petře super změna! Opravdu povedené :o)

Jen drobnosti:
1/ hover v menu bych řešil raději jiným způsobem
2/ ve FF mám text ve vyhledávacím poli v 1/3 jeho výšky
3/ tlačítka Náhled a Odeslat u komentářů mají z leva trošku větší padding než z prava, ale možná to tak máš schválně ;o)

Těším se na nové články v novém hávu :o)

 
5
26 srpen 2009, 14:25

A co něco takového (zjednodušeného) k tomu náhodnému výběru?
http://static-p3.fotolia.com/…y­ozAhC4N.jpg

 
6
LUKiO
26 srpen 2009, 14:34

krasavec, chválím – jednoduché, přehledné, elegantní :)

 
7
26 květen 2011, 20:15

Na tento blog som narazil len teraz a musím povedať, že dizajn mi hneď padol do oka. Množstvo výborných článkov, napr. hneď som si prečítal sekciu JavaScript, pretože scripty používam iba ako úžívateľ a keď nejaký potrebujem upraviť, tak to je zväčša nad moje sily.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce