Christopher Künne: Adobe Photoshop – Vrstvy – Základní dovednosti

Christopher Künne: Adobe Photoshop – Vrstvy – Základní dovednostiNakladatelství Computer Press začalo vydávat novou edici knih o Adobe Photoshopu určenou pro začátečníky. Tyto knihy jsou tištěny na křídovém papíře a věnují se vždy jen jedné oblasti / technice tohoto programu (vrstvy, výběry, fotomontáže, úpravy barev, zaostřování). V této recenzi se koukneme na zoubek knize o vrstvách.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Co se týče obsahu, je to jednoduché – na více jak 100 stránkách je ukázáno, jak se ve Photoshopu pracuje s vrstvami: jejich princip, základní operace, jednotlivé typy (pixelové, textové, vrstvy úprav, výplně, tvaru) režimy prolnutí a jejich organizace.

Textový výklad není příliš obsáhlý, větší část stránky (asi 3/4) zabírají doprovodné fotografie. Pro znalejší uživatele bude přínosem to, že se dozví mnoho užitečných klávesových zkratek – ale v textu je samozřejmě popsána i druhá možnost provedení příkazu – názvy položek v menu (pouze pro českou verzi na MS Windows).

Z této nové edice jsem trochu na rozpacích, neboť jednak náplň celé knihy nijak zvlášť nepřekračuje obsah jedné kapitoly z klasické knihy o Photoshopu a jednak poměr cena / výkon je docela chabý.

Hodnocení: 6/10

Christopher Künne: Adobe Photoshop – Vrstvy – Základní dovednosti; Computer Press 2007, 110 stran, 229 Kč, ISBN: 978–80–251–1560–2

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce