Katedra personalistiky Vysoké školy ekonomické v Praze

Katedra personalistiky Vysoké školy ekonomické v PrazeRedesign stránek Katedry personalistiky Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Z původní verze zůstala zachována jen katedrální barva a logo. Do budoucna se ještě plánuje drobná aplikace pro snadnou aktualizaci některých částí obsahu a aplikace pro vystavování různých materiálů pro jednotlivé učitele katedry.

Použité technologie

  • html, css
  • v budoucnu php pro drobné aplikace

URL: http://kp.fph­.vse.cz/

Katedra personalistiky Vysoké školy ekonomické v Praze

Komentáře

1
-jk-
19 leden 2007, 11:25

Malá chybka: logo fakulty by asi mělo odkazovat na úvodní stránku, ale odkazuje na aktuální stránku.

 
2
19 leden 2007, 12:40

Logo fakulty odkazuje na úvodní stránku webu, tedy katedry personalistiky (nikoliv tedy na fakultu).

Přišlo mi méně matoucí odkazovat na úvodní stránku webu (jak je většina uživatelů zvyklá) než na jiný (i když nadřazený) web.

 
3
Dan
19 leden 2007, 13:24

Zajímavé, jak jsi se k zakázce dostal? Web je pěkný. Překvapilo mne, že katedra nepoužila design, který měla dostat od IlikeThis!, která vytvářela hlavní web školy – alespoň se o tom mluvilo.

 
4
19 leden 2007, 15:15

Přiznám se otevřeně, dostal jsem se k tomu přes svou manželku, která tam pracuje (ale žádná výhodná nebo výnosná nabídka to nebyla, nedělal jsem to pro peníze, ale spíše proto, že ty lidi tam znám).

O designu od IlikeThis! tam nikdo neví – každá katedra, ba dokonce i fakulta si web vytváří jak umí – stačí se podívat na ostatní fakulty a katedry. A pokud to co teď visí na http://www.vse.cz pochází od IlikeThis! tak já Don't like it.

A když už jsme u toho, podílím se i na chystaném webu fakulty podnikohospodářské. Tedy vytvářím jim grafický návrh. A má odměna za to bude flaška dobrého vína :) Ještě někdo má zájem o výhodnou státní zakázku? :)

 
5
Dan
19 leden 2007, 15:38

Díky za info, já ti tu zakázku rozhodně nezávidím:-) Je to jednoduché a přitom účelné a oproti těm hrůzám, které některé fakulty a katedry mají, i použitelné. Nový web VŠE se mi také nelíbí, ale to už jsme off-topic.

Ptal jsem se proto, protože na Ilistu se v jednom článku psalo, že tenhle hlavní design má mít „poddesigny“ dostupné pro jednotlivé fakulty a katedry – aby weby byly víceméně jednotné – což podle mne není až tak špatný nápad, kdyby to bylo kvalitně připravené.

 
6
MK
19 leden 2007, 15:49

jako absolvent specializace na teto fakulte bych rad vyjadril POTESENI, ze jste takovyto web zpracoval. Zaroven by me zajimaly dve veci:

1./ proc Fialova?? To je vas kreativni podnet nebo si to tak prala katedra.

2./ obrazek v zahlavi je patrne z nejake fotobanky… sam jste zdatny fotograf, mel jste radeji pouzit nejaky vas original.

diky!

 
7
19 leden 2007, 16:16

[6] Díky za chválu od skutečného uživatele!

ad 1) fialová barva byla zadána, je to barva katedry, já jsem si ji nevymyslel. Osobně bych dal přednost asi modré.

ad 2) ano přesně tak, je to z fotobanky. Osobně bych tam nejraději dal přímo lidi z katedry, ale to by se jim moc nelíbilo. Vlasní fotku jsem tam nedal z toho důvodu, že žádnou podobnou nemám (fotím spíše přírodu) a navíc by byl problém s právy (fotky z fotobanky mají tu výhodu, že jsou práva již vyřešena a vy nemusíte podepisovat žádné smlouvy a přitom ceny fotek jsou někde kolem dvaceti korun).

 
8
19 leden 2007, 23:14

Logo mi připadá příliš fialové → ty lidi by byli lepší na větším kusu. Ale jinak je to pěkný a jednoduchý.

 
9
21 leden 2007, 09:16

Petře, není to špatné, ale nezdá se ti, že je to až příliš jednoduché? Na druhou stranu, když to je za flašku vína, tak je to naprosto dostačující :D

 
10
21 leden 2007, 20:25

[9] Na to se dá říct jen jedno: „v jednoduchosti je krása“. Nevím, proč bych měl dělat nějaké graficky složité weby, když to podle mě nikdo moc neocení – čím více kudrlinek, tím déle se to načítá a mnohdy je to hůře uživatelsky přítulné a přístupné. Je třeba si také uvědomit, k čemu ten který web slouží – tento je čistě informační – lidé (studenti) si tam chodí pro informace, nechodí se kochat secesním uměním.

 
11
-jk-
23 leden 2007, 15:34

[2] Aha, asi jsem se špatně vyjádřil :) Pokud budu na stránce: http://kp.fph­.vse.cz/…st-prace.php tak logo odkazuje na tutéž adresu, místo aby házel na úvod webu.

 
12
23 leden 2007, 17:17

[11] No ale ono to ukazuje na úvod webu! Teď jsem to zkoušel…

 
13
-jk-
23 leden 2007, 19:37

[12] U mě (Firefox 2.0.0.1) nikoliv. Problém bych viděl v odkazu v nadpisu h1. Místo prázdného odkazu bych dal „./“ pak to bude opravdu na úvodní stranu. V MSIE se to tváří správně, v tom máte pravdu, další prohlížeče jsem nezkoušel.

 
14
24 leden 2007, 18:32

[13] Máte pravdu, prázdný odkaz se tam dostal omylem – většinou když nevím, tak dávám do takových odkazů jen # – lépe se pak hledá, kde jsem zapoměl doplnit finální link. Tentokrát ale šotek řádil a díky MSIE mi to úplně uteklo. Takže ještě jednou díky za upozornění, již jsem to opravil.

 
15
25 leden 2007, 01:59

Celkem přehledné a jednoduché, možná až moc :)

V nadpisu článku máte překlep: Katerdra

 
16
25 leden 2007, 10:22

[15] Díky za upozornění, opraveno.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce