Navigace nového tisíciletí

Tak bych nazval pomocnou navigaci, na kterou jsem dnes (pro někoho už je to možná stará záležitost) narazil na webu CNET News.com při čtení článku o změnách chování pluginů a Active-X prvků v MSIE (Web developers get a respite on IE changes).

Katherine Ulrich: Macromedia Flash MX 2004 Názorný průvodce

Katherine Ulrich: Macromedia Flash MX 2004 Názorný průvodce Chcete-li začít vytvářet okouzlující flashové animace, jednoduché flashové weby plné pohybu či jen webové animované banery ve flashi, pak budete potřebovat dvě věci – nástroj Macromedia Flash a knihu, která vás naučí jej používat.

Návrh nového designu pro web PHP Triky

Návrh nového designu pro web PHP TrikyBude tomu měsíc, co Jakub Vrána na svém kvalitním weblogu vyhlásil soutěž o nový design svého blogu. Krom jiných jsem se této soutěže (nebo spíše prosby) chopil také a to hned z několika důvodů

Photoshop triky: Čárkovaná čára

Photoshop - tipy, triky, fígle Zrovna nedávno jsem si lámal hlavu nad tím, jak nějak jednoduše nakreslit ve Photoshopu čárkovanou čáru, neboť ji při návrhu webových stránek poměrně často používám.

Clint Eccher: Profesionální webdesign - techniky a vzorová řešení

Clint Eccher: Profesionální webdesign - techniky a vzorová řešení Aneb „Jak se dělaly stránky před pěti lety“. Musím uznat, že recenzovaná kniha vzbuzuje spoustu emocí – posuďte sami: Chcete zavzpomínat na staré dobré časy, kdy se všechny weby dělaly pomocí tabulek? Pak si přečtěte receznovanou knihu. Chcete se zasmát? Tak si přečtěte její název a rok vydání: Profesionální webdesign – 2005. A chcete si pobrečet? Tak si představte jak si tuto knihu kupují dnešní weboví začátečníci a snaží se podle ní vytvořit něco profesionálního.

Photoshop - tipy, triky, fígle - 1. díl

Photoshop - tipy, triky, fígle Kdysi dávno jsem na blogu uveřejnil spot obsahující klávesové zkratky ve Photoshopu, různé drobné postřehy, tipy a triky, které jsem se buď dozvěděl na školení Photoshopu od Gopasu případně z knih, které jsem přečetl a zrecenzoval.

První narozeniny

Dort k prvním narozeninámDnes je tomu právě rok, co jsem vytvořil a spustil Václavek WEBLOG (zprávou Pozvánky do GigaCentra), což je důvod k malé oslavě, neboť toto mé novorozeně se má docela čile k světu.

Soutěže o design blogů

Také vám připadá, že se v poslední době roztrhnul pytel s různými soutěžemi o design blogů?

Ondřej Neumajer: Budujeme školní web

Ondřej Neumajer: Budujeme školní webPředstavte si následující situaci – jste zaměstnancem školy a její ředitel vám dá za úkol vytvořit webové stránky školy. Vy jste samozřejmě pracovití a pečliví, takže nic nechcete odfláknout. Jak si s tím ale poradíte?

Bonnie Blakeová, Doug Sahlin: Jak využívat Macromedia Flash MX 2004

Bonnie Blakeová, Doug Sahlin: Jak využívat Macromedia Flash MX 2004Flash asi nemusím nikomu představovat, jeho verze MX 2004 – kterou kniha popisuje – už sice byla nahrazena novou verzí 8, ale to nic nemění na přínosnosti publikace, protože se uvedené verze liší jen v některých detailech, které nejsou pro jeho pochopení a naučení podstatné.

 

Sekce